Isparta Valiliği, kentte yaşanan yoğun kar yağışı sonrası yaşanan elektrik kesintisine ilişkin bir açıklama yaparak, günün ilerleyen saatlerinde yeniden elektrik ihtiyacının karşılanacağını duyurdu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de, elektrik kesintileri yaşanan Isparta'ya gidiyor.

Isparta Valiliği, kentte hayatı felç eden yoğun kar yağışı sonrası şehirde yaklaşık iki gündür yaşanan elektrik kesintisi hakkında açıklama yaptı.

Valiliğin yazılı açıklamasında, Isparta ve ilçelerinin aynı anda tamamına elektrik verilememesinden kaynaklı aydınlatma, ısınma, haberleşme ve internet bağlantı sıkıntılarının devam ettiği kaydedilirken, ''Elektrik enerjinin en kısa zamanda verilebilmesi için, TEDAŞ, TEİAŞ ve Akdeniz İletişim AŞ. olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlar, ilave olarak çevre illerden de gelen takviye ekip ve yeteri sayıda araçla çalışmalarını aralıksız devam ettirmektedirler'' denildi.

Enerji nakil hatlarında meydana gelen yoğun kar ve buzlanmadan dolayı oluşan direk ve hat kopmalarının geniş bir alanda ve farklı akslarda oluşması, çalışma yapılacak hatların yüksek kesimlerde bulunması, bir metreye ulaşan kar kalınlığı ve ulaşılmasındaki zorlukların; arızaların giderilmesi ve şehrin tamamına elektrik verilebilmesinde gecikmelere neden olduğu belirtilirken, bazı bölgelerin ise geçici olarak jeneratörlerle desteklendiği kaydedildi.

Açıklamada, ''Aralıksız devam eden bu çalışmalar sonucu günün ilerleyen saatlerinde şehrimizin elektrik enerji ihtiyacı karşılanacaktır'' denildi.

Valilik, il ve ilçe merkezlerinde bulunan ana arterler ve caddelerde ulaşımın sağlandığını, bazı sokaklar ve ara bağlantı yollarında ise başta belediyeler olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının yol açma çalışmalarına devam ettiklerini duyurdu.

BAKAN DÖNMEZ ISPARTA'YA GİDİYOR

Öte yandan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Azerbaycan programının ardından hemen Isparta'ya doğru hareket etti.

Bakan Dönmez kentte ilk olarak kriz merkezinde, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, AFAD Başkan Yardımcısı Önder Bozkurt, Vali Ömer Seymenoğlu, TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı, şirket yetkilileriyle değerlendirme toplantısı yapacak.

MSB acı haberi duyurdu: Şehit sayısı 5'e yükseldi MSB acı haberi duyurdu: Şehit sayısı 5'e yükseldi

Toplantının ardından Dönmez, sahadaki çalışmaları inceleyecek.