İsrail 'aşılı' turistleri ülkeye almayacak!

İsrail Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü Prof. Nachman Ash Pazar günü yaptığı açıklamada, 1 Ağustos'tan itibaren aşılı turistleri ülkeye giremeyeceğini duyurdu.

Dünya 20.07.2021 - 21:11 20.07.2021 - 21:24 Kağan Özdemir

Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü Prof. Nachman Ash Pazar günü yaptığı açıklamada, aşılı turistlerin daha önce planlandığı gibi 1 Ağustos'ta İsrail'e girişine izin verilmeyeceğini söyledi ve yetkililerin tüm seyahatleri kısıtlamaya yönelik önlemleri görüşeceklerini duyurdu.

Prof. Nachman Ash, “Turistlerin giriş tarihini erteliyoruz; 1 Ağustos'ta olmayacak” dedi ve yeni bir tarih belirlenmediğini de sözlerine ekledi. Maalesef mevcut durum turistlerin girmesine izin vermiyor” dedi.

Genel direktör ayrıca halkı, Delta varyantının dünya çapında yaygın olması nedeniyle yurtdışına uçuşların ertelenmesi konusunda uyardı.

Yetkililerin, seyahat yasağı veya ciddi seyahat uyarısı altındaki ülkeler listesini genişleterek veya başka yollarla seyahati nasıl kısıtlayacaklarını incelediklerini söyledi.

Kanal 12, sağlık yetkilisinin kabineye bir teklif götürerek, havalimanını zorunlu olmayan seyahatler için kapatmak ve tüm yolcuların aşı durumlarına ve uçtukları ülkeden bağımsız olarak izolasyona girmesini zorunlu kılmak da dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri değerlendirdiğini bildirdi. 

Bununla birlikte, rapora göre, en olası tavsiye; 'seyahat yasağı veya seyahat uyarısı uygulanan ülkeler listesini önemli ölçüde genişletmek olacaktır.' denildi. 

Devamında ise; 'her iki durumda da geri dönenlerin tümü karantinaya alınmalıdır, çünkü ilk grup İsraillilerin izin almadan ziyaret etmeleri yasaktır. ' ifadeleri vurgulandı.

Jerusalem Post

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@