İsrail'den esrar kararı

İsrail, eğlence amaçlı esrar kullanımını 9 ay içinde yasallaştıracak. İsrail´in esrar piyasasının düzenlenmesi için bakanlıklar arası komite 4 aydır her hafta toplanıyordu...

Dünya 13.11.2020 - 21:21 13.11.2020 - 21:21

İsrail, eğlence amaçlı esrar kullanımını 9 ay içinde yasallaştıracak. İsrail´in esrar piyasasının düzenlenmesi için bakanlıklar arası komite 4 aydır her hafta toplanıyordu.

Komitenin Adalet Bakanlığına teslim ettiği sonuçlar ile, Bakan Avi Nissenkorn tarafından önümüzdeki günlerde yasa hazırlanabileceği, 2021'den önce meclise bir yasa tasarısının gelebileceği ve tüm yasama sürecinin devam etmesi beklendiği belirtildi.

Şalom’un haberine göre hükümetin onayı alındıktan sonra, Meclis’in Uyuşturucu ve Alkol Kullanımı Özel Komitesi başkanı Michal Cotler-Wunsh gözetiminde yeni bir yasaya yeniden yazılacağı açıklandı. Cotler-Wunsh yaptığı açıklamada, "Bu iki tasarının (suç olmaktan çıkarma ve yasallaştırma için) tek bir yasa tasarısı olarak sunulmasının büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Bu tavsiyelerin uygulanmasına liderlik etmeye, ilerlemeye ve denetlemeye kararlıyım’’ dedi.

Komite, “Esrar içmeyi bekleyen herkesin, 2021’in son çeyreğine kadar beklemesi gerekecek” dedi.

Yorumlar