İsrail'den skandal YPG itirafı! 'Meyvesini alacağız...'

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Tzipi Hotovely, YPG/PKK terör örgütüne yaptıkları yardımları itiraf eden bir açıklama yaptı. Skandal açıklamada YPG'ye farklı kanallar üzerinden yardım yaptıklarını söyleyen Hotovely, "İsrail, Kürtlere(PKK-PYD) yardım etmeye muktedirdir ve bunun meyvesini ileride alacağımızdan eminim." diye konuştu.

Dünya 07.11.2019 - 09:44 07.11.2019 - 09:44

İsrail Meclisi'nde düzenlenen Suriye konulu özel oturumda konuşan Dışişleri Bakan Yardımcısı Tzipi Hotovely skandal açıklamalarda bulundu.

Hotovely, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye’deki askerlerini çekme kararına dair "ABD’nin Suriye’den askerlerini çekmesine karşı olduğumuzu Washington yönetimine ilettik." ifadesini kullandı.

"Kürtlerin (PKK-PYD) Suriye’nin kuzeyindeki egemenliğinin sona erme ihtimali İsrail için tehlikeli bir netice doğurur." diyen Hotovely, bunun da başta İran olmak üzere bölgedeki "olumsuz güçleri" güçlendireceğini ileri sürdü.

Hotovely, söz konusu oturumda ayrıca, "Türkiye’nin Suriye’de operasyon düzenlediği alanlarda bulunan Kürtlere(PKK-PYD) farklı şekillerde yardım ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"İsrail, Kürtlere(PKK-PYD) yardım etmeye muktedirdir ve bunun meyvesini ileride alacağımızdan eminim." diyen Hotovely, ülkesinin ne tür insani yardımda bulunduğuna ilişkin detayları ise paylaşamayacağını belirtti.

Yorumlar