İsrailli vekilden kan donduran açıklama: 700 kişi öldürmeliydik!

İsrailli Sağ Kanat Partileri Birliği (URWP) lideri Bezalel Smotrich, Gazze’de üç gündür devam eden bombalı saldırılarda şehit düşen Filistinlilerin sayısını az bularak, 700 kişiyi öldürmeliydik yönünde açıklamalarda bulundu.

Filistin 06.05.2019 - 17:56 06.05.2019 - 17:56

Twitter hesabından açıklama yapan aşırı sağcı milletvekili Smotrich, “Gazze'deki çatışma 700 teröristin öldürülmesiyle -İsrail'e atılan her rokete karşılık bir tane- ve Hamas'a büyük çaplı fiziksel hasar verilerek son bulmalıydı, böylece Hamas'ın kendisini toparlaması yıllar sürebilirdi ve bir daha İsrail'e saldırmayı düşünmeleri zor olurdu" dedi.

Son hava saldırılarında Hamas komutanı Hamid Ahmed Abed Kudri'nin de doğrudan hedef alınarak şehit edildiği de açıklandı. İsrail'in Gazze'den atılan roketleri gerekçe göstererek cumartesi günü başlattığı saldırılarda 25 Filistinli ve 4 İsrailli yaşamını yitirdi.

İsrail ordusu, üç gündür devam eden bombardımanda, kontrolleri altındaki bölgelere 600 roket atıldığını, kendilerinin de 320 hedefi vurduklarını açıkladı. İsrail'in 2014 yılından bu yana ilk kez böylesi bir saldırı düzenlediği belirtiliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@