İstanbul'dan sonra Ankara'da da uyanış mitingi: DSÖ yargılanacak!

11 Eylül'de İstanbul Maltepe'de onbinlerce kişiyi biraraya getiren ve AŞI-PCR dayatmasına karşı yapılan miting şimdi de Ankara Tandoğan Meydanı'nda düzenlenecek! İşte detaylar...

Gündem 17.09.2021 - 17:27 17.09.2021 - 20:37

Organizasyon komitesi adına Muammer Karabulut, Abdurrahman Dilipak, Bedri Yalçın, 5gvirüsplatformu Sözcüleri, ABP Genel Başkanı tarafından 'DSÖ Sorgulanacak' başlıklı bildiri yayımladı. 

11 Eylül Maltepe mitinginde bir araya gelen AŞI-PCR dayatmasına karşı olan grup, 26 Eylül 2021 Pazar günü Ankara Uyanış Mitingi için Tandoğan Meydanı'nda yapılacak mitingi Ankara Valiliği'ne bildirdi.

Ana konunun izole edilmeyen virüs olduğunu dile getiren grup, "Her gün önümüze getirilen, pandemi kapsamındaki tedbirlerin hiçbirisini dikkate almıyoruz!. Artık halk arasında Psikolojik ve psiko sosyal bunalıma yol açan hiçbir konu öncelikli konumuz olmamalı. 19 Eylül 2021 Pazar günü de 81 ilde ve KKTC’de eş zamanlı olarak illerdeki merkezi hastane önlerinde bir kişi, bir dakika saygı duruşunda bulunarak bir karanfil bırakacak ve basın açıklaması yapacak!  İsteyenler destek için katılabilecek" dedi.

Sorularına ve iddialarına DSÖ ve Sağlık Bakanlığı'ndan cevap gelmediği taktirde sivil itaatsizlik başlatacaklarını belirtildiği açıklama şöyle devam etti:

"Gayemiz, DSÖ’ye Yarasa ve Konakçı nerede sorusunu sormak, unutmadığımız hatırlatmak ve dünyada bu plandemi süresince yanlış tedaviler sonucu hayatını kaybeden sağlıkçı ve insanların ardına bir dakika saygı duruşunda bulunmaktır.  

Miting 8

Ve #DSÖYarasaNerede? Ve #DSÖKonakçısıNerede? gibi soruları gündemde tutacağız.

Eğer dünya kamuoyunun önünde ileri sürdüğümüz iddialara DSÖ’den ve Sağlık Bakanlığında gerekli cevap kamuoyuna belgeleri ile açıklanmazsa sivil itaatsizlik başlatacağız"

Miting 6

Yorumlar (1)