banner5

12.09.2019, 18:52

İşte iktidarı koruyup güçlendirecek reçete

Bismillahirrahmanirrahıım

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

Son Belediye seçimleriyle tekrar yenilenen İstanbul seçimi; derslerle dolu, ibretlik, alana mesajlarla yüklü bir sonla neticelenen sandık sonuçlarının emar (MR) çekimidir!

İktidarımız eğer, seçim sonuçlarının emarına bakmadan pansuman tedbirlerle yaraları tedavi etmeye kalkarsa korkarım ki bu doğru bir müdahale yöntemi olmaz! Olamaz! Bünye asla tedavi edilemez! Ve gerekli dersler (önlemler-tedbirler) alınmazsa yara daha da büyür ve kangrenleşebilir!

İktidarımız  eğer, emar sonuçlarına göre gereken tedbiri alırsa bir  değil, bin tane yeni parti kurulsa bile AK hareketine hiçbir zarar verilemez!

Seçim sonuçlarından gereken dersleri alamaz, bu sonuçları doğru okuyamaz ve gerekli tedbirleri alarak eyleme geçiremez isek; hiçbir yeni Parti kurulmasa da ve hatta tüm Milli çizideki Partiler iktidara destek verse dahi kaçınılmaz acı sonu ise kimse önleyemez!

Seçim sonuçlarından sonra hepimizin gözlemlediği gibi ortaya çıkan neticeyle estirilmek istenen bir hava var: ''İktidar kaybediyor ve Gidecekler!!!''

Bunların gayesi ''Ak iktidar gitsinden çok'' estirecekleri sert rüzgarlarla dava çınarımızı kökünden sökme planıdır! Bünyeye zerketmeye çalıştıkları zararlı aşılarla içerden yıkım planıdır! Bunun için and içmiş bir şer cephesi ve bu cepheye bağlı her mecrada payandalar ve maşalar var!

Düşman pusuya yatmış ve saldırılar büyüyerek devam ederken kardeşlik vazifemiz gereği İktidarımıza seçmen desteğinin kendine dönmesini sağlamak için aşağıdaki Maddi ve Manevi Reçeteyi tavsiye ediyoruz!

Maddi Reçete;

 - Acilen Faizle süregelen savaşa devam ederek Piyasayı rahatlatmalı! Merkez Bankası Başkanı'nın değişimiyle başlayan süreçte ki faiz indirimleri artarak devam etmeli! Bu yapılmadan hiç bir İktidar asla başarı olamaz! Ve ayakta kalamaz! Tüm İktidarları Faiz belası bitirmiştir! Unutmayalım ki Faiz tsunamisi ANASOL-Me İktidarında üç partiyi baraj altı bırakmıştır!

 - Tüketime dayalı israf ekonomisi terk edilerek acilen Üretim Ekonomisine geçilmelidir! Böylece boşanmalarla intiharlarla yanardağ haline gelmekte olan işsizliğin ve Esnaf iflaslarının önüne geçilmelidir!

 - Yerli Üretimi artırmak için Sanayi, Savunma, Sağlık, Tekstil, Tarım, Orman, ve Hayvancılık Sektörü Katılım Bankalarının faizsiz kredileriyle desteklenmelidir! Hatta ortaklık sistemine geçilmelidir!

 - Hakedişlerinin veya faturalarının bedellerini alamadıkları için iflas etmekte olan Ticari şirketlerin, Mütaahhit ve Taşaronların Bakanlıklardan ve Belediyelerden alacakları acilen ödenmelidir!

Belediyelerin Merkezi Hükümetten alacakları acilen ödenmelidir ki Belediyelerde Mütahhid ve Taşeronlara alacaklarını ödeyerek onbinlerce işçi, Market, Ev Sahibi vs. zincirleme mağdurlar oluşmasın! Hakedişlerini alamadıkları için çekleri ve teminatları yanan ticari kuruluşlar tespit edilerek bu özel duruma istinaden gerekirse bir defaya mahsus ta olsa af getirilerek mağduriyetler sonlandırılmalı.

 - İktidarımıza  seçmen öfkesini artırmak için hala devam eden Bürokrasideki İmar vs. haksız uygulamaların, kasıtlı geciktirtmelerin ve bilhassa bezdirici cezaların ve rüşvetin önlenmesi sağlanmalıdır!

 - Bürokraside sadık, emin ve ehil kadrolara yönelik ayak oyunları, Bizans entrikaları önlenmeli! Hasbi ekiplere sahip çıkılmalı, Bürokrasi de küskünler ordusu tesis etmek isteyenlere fırsat verilmeyerek, işbirlikçi, iktidarın hızına yetişemeyen, insiyatif alamayan, hizmeti değil de iktidara hezimeti, millete eziyeti planlayanların derhal işlerine son verilmelidir!

 - Özelleştirmeler yabancılardan çok halkımızın ortaklığıyla yapılmalı! Böylece Bankalardaki ve yastık altındaki paralar üretime kaydırılarak Faiz mafyasının beli kırılmak suretiyle iş ve işçi istihdamı artırılması sağlanmalıdır!

-EYT mağdurlarlarını istismarcıların tuzaklarından kurtarmak için mutlaka kendileri de dinlenilmeli!

Ve ortak bir çözüm bulunmalıdır!

- İktidarımızın Yıllar önce verdiği sözlerden olan 3600 ek gösterge düzenenlemesini diğer Resmi Kurumlarada şamil edilerek müjde bekleyen binlerce Memur sevindirilmelidir.!

-Memur ve Emeklilerin maaşları enflasyona göre yeniden ayarlanmalıdır! İntibak yasaları üzerinden

emekli maaşları arasındaki sistemden doğan olumsuz farklılıklar kamu vicdanını rahatlatıcı şekle getirilmelidir.

-Önemli konularda ve atamalarda Milli STK’larımızla  istişare artırılmalıdır!

-Aile yapısını koruyucu, kollayıcı politikalar arttırılmalı, aksine yapılan ve yapılacak uygulamalardan vazgeçilmelidir!

- İstanbul sözleşmesi başta olmak üzere, ''Toplumsal Cinsiyet Eşitliği'' zırvalarına bir an evvel kulaklar tıkanmalı! ''TOPLUMSAL ÜNSİYET EŞİTLİĞİ'' nin önemi, mahiyeti aile ve toplumumuzda artırılmalı ve özendirilmelidir!

- LGBT'ler olmak üzere gençliğimizi, milletimizi fesada sürükleyen oluşumlar engellenmeli ve mutlaka kurumsallaşmalarının önüne geçilmelidir! ''Fesad ve fısk ehline dur demek; gençliği alkol, fuhuş, uyuşturucu ve şiddetin her türlüsünden korumak devletin asli görevidir'' bilinciyle terör kadar ve terörden de tehlikeli cinsi sapıklıklara mutlaka ve artık dur denmelidir!

Hasbi Tabanı kalben yaralayan; ilmi, ahlaki, ailevi ve hukuki tahribatları önleyecek bir çok önemli Manevi Reçeteye gelince onlarıda detaylandırarak haftaya yazalım İnşAllah!

...

Devasa hizmetlerin Mimarı Cumhurbaşkanımız Tayyib Bey kardeşimizin bu Maddi Reçeteyi ve haftaya inşallah yazacağımız Manevi reçeteyi de ehil, emin ve sadık hasbi ekibiyle uygulamak suretiyle Siyonist-Emperyalist güçlerin ve uşaklarının oyunlarını bozarak sevinçlerini kursaklarında bırakacaklarına olan inancım her zaman olduğu gibi tamdır!

Allah (c.c), Din ve Vatan muhafazasında daim yar ve yardımcısı olsun! Amin!

İlim, İman ve Terbiyeyle oluşacak ahlak ve İrfan toplumuyla; fethin sembolü Ayasofya'mızın açılması, Mescid-i Aksa'mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

NOT: MİLLİ DİRİLİŞ PROGRAMIMIZ YENİ YAYIN DÖNEMİNDE AKİT TV EKRANLARINDA DEVAM EDECEK İNŞALLAH! HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YİNE BU YAYIN SEZONUNDA DA HER SALI 20.30'DA SİZ SEVENLERİMİZLE AKİT TV EKRANLARINDA BULUŞALIM!

17 EYLÜL SALI AKŞAMI SAAT 20.30'DA Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu MİLLİ DİRİLİŞ'TE BULUŞMAK ÜZERE.

Selam, sevgi ve duayla...

Şevki Yılmaz

www.sevkiyilmaz.net

www.habervakti.com

Twitter:

@sevkiyilmaz

 Facebook:

@sevkiyilmaztr

@sevkiyilmaz1955

Yorumlar (6)
Ahmet Feyzi inceöz 1 yıl önce
Yüreğinize kaleminize sağlık.hissiyatımıza tercüman olmuşsunuzdur.reisimizle irtibat kurabilenler lütfen iletsinler.Allah ümmeti muhammedin yar ve yardımcısı olsun.sahipsiz kalan ülkenin ......haktır.sen sahip
Aziz C. 1 yıl önce
Sayın hocan hükümet genel seçim vaadlerinde emeklilere 10 maaş tutarında faizsiz kredi vermeyi söylemişti oda unutuldu aslında ekonominin canlanmasında çok büyük rol oynar bu durum, lütfen bunuda gündeme getirin, emeklilerde bir nefes alsınlar. saygılarımla...
Omer Faruk ÖZBEN 1 yıl önce
Allah razi olsun
Seda 1 yıl önce
Severek programinizi takip ediyorum
cevdet gucluturk 1 yıl önce
çok iyi insAllah dikkate alınır. önemli olan uygulanması.
Fatih Yılmaz 1 yıl önce
SelamünAleyküm
Şevki hocam Allah sağlık sıhhatversin. Hocam akit tv yi sizleri yıllardır aynı zamandada akit tv den takip ediyoruz. Dün yani 17 eylüldeki akit tv deki konuşmalarınıza şahit olduk. Hocam ülkemizin sıkıntılarını bir bir tespit etmişsiniz. Tedbirleri anlatıyorsunuz. Bu tedbirleri bir yılı aşkındır anlatıyorsunuz. Hocam yıllardır duygularımızın elçisi olan değerli Cumhurbaşkanımıza Ak partiye yıllarca hizmet etmiş bir kardeşiniz olarak da sürekli düşünce içindeyim. Cumhurbaşkanımızın ve milletin yükü agır. Bu yükü hafifletecek uygulamalar var olmasına karşın bu denli sanki çaresizmişiz gibi durmak niye. Kurumların içindeki sıkıntılar bölge müdürlerinin insiyatifine bırakılan personeller. Denetim olmadığı için kurumlarda verilen hakların geri alınması yada yerine getirilmemesi personller üzerinden Cumhur Başkanımıza çekilen operasyonlar. Dediğiniz gibi içten yıkmaya çalışıyorlar. Biz vatandaş olarak 15 temmuzda meydanlara çıktık. Cumhur başkanımızın kısıklıdaki evinin önünde iki ay nöbet tuttuk. Yani bize düşen görevi yerine getirdik. Şu an hem vekillere hemde cumhur başkanımıza acil görevler düşüyor. Hemde çok acil. Hocam bir iki cümlede vekillere söyleyin.Hepsi dünyalığını çok önceden almış. Seçildikleri yerlere girsinler halkın sorunlarını dinlesinler. Mesela beni dinlesinler. Bin iki yüz oy kaybına sebeb olan bir mevzuyu anlatabileceğim bir vekil bulamadım. Birde bu teşkilatlara yaklaşık on yıl hizmet eden bir birey olarak.Keşke size anlatabilsemde sizde bir yerlere mesaj verirdiniz. Ya anlarlar yada elin gavuru gelir herşeyimizi elimizden alır. Buna fırsat vermeyeceğiz. Fakat milleti küstürdüler. Halbuki adaleti sağlayacak güç içimizde var. Bu gücü Allaha peyganberine sarılarak güçlendirmemiz gerek. Makam mevki fırsatcılarına fırsat verilmemesi gerek. Sizin yazılarınızı düşüncelerinizi benimseyerek eteafıma anlatıyorum.
Ne diyelim hocam. Allah ( c.c ) Yar ve yardımcımız olsun. Artık bu insanların heleki milletin ülkenin derdi ile dertlenenin önü açılması gerek. Kendine rakip görüp önü tıkanmaması gerek. Çünki artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Allaha Ismarladık hocom ve habervakti ekibi.
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?