İşte PKK'lı eylemcilere 'teröristler' diye haykıran Fransız kadın!

Fransa'nın Toulouse kentinde yürüyüş düzenleyen PKK'lı teröristlere tepki gösteren Fransız kadın ''PKK teröristtir. Ne mutlu Türküm diyene' sloganı atmış ve teröristlerin linç girişimine maruz kalmıştı. PKK'lılara tepki gösteren kadın sosyal medya hesabından bir video paylaşarak Türkiye'ye destek veren açıklamalarda bulundu.

Gündem 20.11.2019 - 12:09 20.11.2019 - 12:09

Fransa'nın Toulouse kentinde yürüyüş düzenleyen PKK'lı teröristlere karşı tek başına tepki gösteren Morgane isimli Fransız kadın, terör örgütü destekçilerinin saldırısına uğramıştı. Morgane olayın ardından paylaştığı videoda teröristlerden korkmadığını belirterek Türkiye'ye destek mesajı gönderdi.

TÜRKİYE'YE KENDİMİ YAKIN HİSSEDİYORUM

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Fransız kadın, ''Merhabalar, PKK'lı teröristlerin eylemine karşı çıkan benim. Annem ve babam Fransız, dolayısıyla ben de Fransızım. Türkiye ile herhangi bir bağım yok. Aile ferdim de yok. Ama Türkiye'ye kendimi yakın hissediyorum. Muhteşem bir ülke. Onur, saygı, cömertlkik ve tolerans kelimelerinin anlamını bilen bir ülke. PKK saldırılarında ölen insanlara saygısızlığı kabul edemezdim. Özür dileyerek karşınıza yüzüm kapalı çıkıyorum. PKK'lı teröristler bana zarar vermek için beni arıyor. Şahsen beni korkutamazlar ama ailem tedirgin. Destek mesajlarınızın için size teşekkür ediyorum.Yaşasın Türkiye...'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@