İstifa iddialarının önüne geçen olay: Sessizlik!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın geçtiğimiz akşam sosyal medya hesabından 'istifa' kararını açıklamasının ardından hiçbir medya kuruluşunun bu sıcak gelişmeyi haber yapmaması tüm kamuoyunun dikkatini çekti. Yaşanan sessizliğin arkasında hesapların çalınmış olma ihtimali göz önünde bulundurulmasına rağmen uzun bir süre 'iddia' olarak da belirtilmemesi şaşkınlığa neden oldu.

Dosya 09.11.2020 - 13:06 09.11.2020 - 13:06

Dün akşam 19 civarında instagram hesabından bir istifa açıklaması yayınlayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye gündemine oturdu. Gelişmenin uzun bir süre haber yapılmaması istifanın da önüne geçerek, kafalarda soru işaretleri bıraktı. ,

İSTİFAYI DOĞRULAYACAK KAYNAK BULUNAMADI

Albayrak'ın istifasını açıklamasının ardından kamuoyunda büyük bir şaşkınlık yaşanırken, vatandaşlar olayın aslını öğrenmek için haber sitelerine girdiğinde konuyla ilgili herhangi bir habere uzun bir süre rastlamadı. İstifa açıklamasının hacklenme sonucu gerçekleştiğini düşünülürken, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ve Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'ın istifaları doğrular nitelikteki açıklamaları ortalığı iyice karıştırdı.

 

TWİTTER'INA ULAŞILAMADI, SAHTE BİR TWEET PAYLAŞILMAYA BAŞLADI

İstifa kararını teyit etmek için Albayrak'ın resmi twitter hesabına ulaşmaya çalışanlar, hesaptaki hiçbir tweete ulaşamadı. Twitter'dan da teyit alınamayınca gözler resmi makamlara çevrildi ve henüz resmi bir açıklama gelmedi. Albayrak adına düzenlenen ve gerçek olmadığı belirtilen bir tweet görseli de sosyal medyada dolaşmaya başlayınca kafalar iyice karıştı. 

TÜRK MEDYASININ İÇİNE DÜŞTÜĞÜ VAHAMET

Yaşanan istifa krizini teyit etmeden yayınlamak istemeyen basın kuruluşlarına kısa süre içinde tepki yağdı. İstifanın bir iddia olarak görülmemesi de Türk medyasının içine düştüğü vahameti göstermeye yeterken, aradan geçen saatlere rağmen konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@