İtalya'nın Genoa kentinde araçlardan ezan sesi dinletildi!

Korona salgınından en çok etkilenen ülkeler arasında yer alan İtalya'da ilginç görüntüler kayda geçti. İtalya'nın Genoa kentinde Protezione Civil'e (sivil savunma) ait bir araçtan hoparlör sistemiyle Ezan-ı Muhammediye dinletildi. O anları kayda alan kişi büyük olasılıkla arap asıllı ve bakın nasıl bir heyecanda. Peki bu ezan dinletme olayı ne? İşte detaylar...

Dosya 17.04.2020 - 14:27 17.04.2020 - 14:27

Çin'de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının en çok etkilediği iki ülkeden biri olan İtalya'da sokaklarda hoparlörden ezaan sesi dinletildi.

SİVİL SAVUNMA EKİPLERİ DİNLETTİ

Karantina uygulamasının sıkı bir şekilde uygulandığı İtalya'da evlerinde kalan vatandaşlar için yetkililer değişik uygulamalara imza attı. Son olarak Genoa kentinde Türkiye'deki AFAD'a karşılık gelen Protezione Civile ait ekipler araçlarındaki hoparlörlerden insanlara ezan sesi dinletti. Söz konusu görüntüler, çevredekiler tarafından çekilerek sosyal medyada hızla yayılmasına neden oldu.

Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama olmaması rağmen bölgede yaşayan Müslümanlar için ezan dinletildiği tahmin ediliyor.

Yorumlar