İttifakta son çırpınışlar! 'CHP teröristlere destek verdi!'

PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin Sözcüsü Günay Kubilay, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İçimiz yana yana evet diyeceğiz" sözleriyle nitelendirdiği tezkere oylamasını yeniden gündeme getirerek, "CHP bu oylama ile DAEŞ'e destek verdi" dedi.

Siyaset 02.11.2019 - 13:58 02.11.2019 - 13:58

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "İçimiz yana yana evet diyeceğiz" sözleriyle nitelendirdiği tezkere oylamasının HDP kanadında yankıları sürüyor. HDP Sözcüsü Kubilay, söz konusu oylama dolayısıyla CHP'yi terör örgütü DEAŞ'a destek vermekle suçladı.

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, HDP İstanbul İl Örgütü binasında basın toplantısı düzenledi. Terör soruşturması kapsamında görevden alınan HDP'i isimlere değinen Kubilay, yargı sürecini eleştirerek uygulamalara karşı çıktı.

TBMM'de oylanan ve Mehmetçiğe Barış Pınarı Harekatı yolunu açan tezkere görüşmesiyle ilgili konuşan Kubilay, CHP'ye sert ifadelerle yüklendi.

"DAEŞ'E DESTEK VERDİLER"

HDP'li sözcü şu ifadeleri kullandı:

"Başta CHP merkezi olmak üzere, modern ve seküler bir Ortadoğu tahayyül eden HDP dışındaki parlamento içi muhalefet partilerinin iktidar tezkeresine verdikleri destek, aynı zamanda orada inşa edilen demokratik modernizme ve sekülerizme karşı DEAŞ barbarlığına verdikleri bir destektir"

HDP'DEN İYİ PARTİYE: KOLTUKLARINIZDA HDP OYLARIYLA OTURUYORSUNUZ

TBMM'de İyi Parti ve HDP'li vekiller arasında çıkan tartışmada HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, 'İyi Parti, size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK'ya içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP'nin oylarıyla oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP ile yaptığınız ittifakta HDP'nin oylarının etkisi vardır. Ne yapacaksınız şimdi? Ne diyeceksiniz şimdi buna?' demişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@