Foçalılar yapılmayan yollar ve günü birlikçi tatilcilerden şikayetçi

İzmir'in Foça ilçesi bozuk yollardan, gelişi güzel yerde piknik yapan, tuvaletini yapan, çöplerini atan metro ile gelip etrafı kirleten günü birlikçilerden bunalan vatandaşlar yardım istiyor.

Yerel 26.07.2021 - 13:36 26.07.2021 - 14:46

Foça'da milyarlık evleri olan veya kirada oturan vatandaşlar tozdan topraktan bahçelerine bile çıkamadıklarını bu sıcaklarda pencere bile açamadıklarını canlarından bezdiklerini söylediler.

İngiliz Burnu'nda yaşayan vatandaşlar adına açıklama yapan Gürsel Özay Günay, sorunları dile getirdi.Günay “40 senedir burada yaşıyorum zaman zaman şikayetlerimiz oluyor. Ama en önemli sorunlardan biri bu yol her gün binlerce araç girip çıkıyor. Şubat ayından beri yol bu durumda toz toprak içinde kalıyoruz evimizde pencere bile açamıyoruz. Bu yolun en azından tek yön yapılması konusunda başvurularımız oldu ama dikkate alınmadı. Bu bölgede tuvalet olmadığından insanlar denize tuvalet yapıyor. Kesinlikle portatif çözümler bulunabilir. İnsanlar piknik yapmaya geliyorlar ağaçların dallarını kırıp ateş yakıyorlar. Sadece bu sene 3 kere yangın çıktı burada. Eski günlerde zaman zaman dolaşan belediye ekipleri vardı artık hiçbirini göremiyoruz" şeklinde dert yandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@