İzmir'de tüm yollar LGBTİ'nin çirkin eylemine çıkıyor!

İzmir Valiliği’nin LGBTİ+ sözde Onur Haftası kutlanmasını yasaklamasının ardından LGBTİ'lerin mahkemeye yaptığı başvuru sonucunda kararın uygulanmamasına hükmedildi!

Yaşam 19.06.2019 - 20:11 19.06.2019 - 20:11

İzmir'de LGBTİ'cilerin sahiplendiği Onur Haftası'nın Valilik tarafından yasaklanmasının ardından LGBT!lilerin yaptıkları başvurunun bugün mahkemesi oldu. Mahkeme tarafından 7. İzmir LGBTİ+ Onur Haftası’na dair getirilen yasakla ilgili karar iptal edildi

Genç LGBTİ+ Derneği’nin yaptığı yürütmeyi durdurma istemli başvuru, bugün mahkemece görüldü. 7. İzmir Onur Yürüyüşü için Cuma yeniden yapılacak değerlendirmenin ardından yapılıp yapılamayacağına dair kesin karar verilecek.

VALİLİK ÇİRKİN GÖSTERİYİ YASAKLADIĞINI HAZİRAN’DA DUYURMUŞTU

Valilik, 14 Haziran’da web sitesi üzerinden yayımladığı açıklama ile 17 Haziran’da başlaması planlanan İzmir LGBTİ+ Onur Haftası’nın yasaklandığını duyurmuştu:

İşte o açıklama:

“2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve Uygulanmasına Dair Yönetmelik ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/A-C maddeleri gereğince ilimizde yaşayan insanların huzur ve güvenliğinin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu güvenliği ve esenliğinin sağlanması; milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, olası şiddet ve terör olaylarının önüne geçebilmek amacıyla yapılması planlanan çeşitli etkinlikler Valiliğimizce yasaklanmıştır.

Yorumlar (2)