Ev veya iş yeri içinde güzel koku nasıl sağlanır?

Her ev kendine göre bir atmosfere sahiptir. Eve adımınızı attığınızda ilk hissettiğiniz şey evin kokusu olduğu için ortama hoş ve hijyenik hava katmasını sağlayacak bazı pratik çözüm yöntemlerini sizler için sunuyoruz.

Ev veya iş yeri içinde güzel koku nasıl sağlanır?

Evin duvarları, perdeleri, mobilyaları ve bazı eşyaları kokulara karşı oldukça duyarlı yapılar olduğundan evde kullanılan herhangi bir koku rahatlıkla her yere sinecektir. Kızartma yapıldığında her yerin kızartma kokması kızartmanın güçlü bir koku esansının olması ile alakalıdır. Peki, evin güzel kokması için yapılması gereken pratik yöntemler nelerdir? Evin güzel bir koku içerisinde olmasını nasıl sağlarsınız? Haberimizin içeriği için sayfamıza göz atınız.

 EV İÇERİSİNDE GÜZEL KOKU SAĞLAMANIN YOLLARI:

Güzel kokulu mumları kullanabilir, evinizin merkezi yerlerine bu mumları koyarak kokunun dağılmasını sağlayabilirsiniz. Mumların kokmaması halinde koku esansı satın alabilir mumun üzerine bir kaç damla uygulayabilirsiniz.

Çeşitli meyveleri veya kabuklarını kaynatarak evde hoş bir koku oluşmasına fayda sağlayabilirsiniz. Meyve kokuları sayesinde evinize hijyenik bir koku katabilir pis olan kokuları da yok edebilirsiniz.

meyve kaynatma yöntemi

Evinizde hava filtresi varsa çiçek yağı veya yasemin çiçeği yağı koyabilirsiniz. Bu sayede evinize giren hava sayesinde evinizde hoş kokulu bir ortam sağlamış olabilirsiniz.

Lavabo ve küvet gibi eşyaları daima temiz bırakınız. Eşyaların temiz kalması evde kötü kokular biriktirmez ve temiz kaldığı müddetçe pis kokuları ortaya çıkarmayacaktır.

Halılar bazı zamanlarda kötü kokular çıkarabilir, özellikle çok sık yıkanmayan veya evcil hayvan beslenen evlerdeki halılar belli bir süre sonra koku yaymaya başlayabilir. Bu kokuları önlemek için halıya bir miktar kabartma tozu dökünüz daha sonra elektrik süpürgesi ile süpürünüz.

- Evin belirli yerlerine mum sepeti yapıp aksesuar görünümünde koyabilirsiniz. Hem hoş bir dekor hem de ev kokusu seçeneği olarak değerlendirebilirsiniz.

Geniş bir kavanozun içerisini çekirdek taneleriyle doldurunuz. Daha sonra orta boydaki bir mumu çekirdek tanelerinin ortasına yerleştiriniz. Mum ısındıkça nefis çekirdek kokusu evinize yayılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5