Kremlin'e yakın olan ve Ukrayna bölgelerinin Rusya'ya ilhakının resmi duyurusu sırasında Cuma günü Moskova'da bulunan Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov, "Özel askeri operasyon eğlence değil, kelimenin tam anlamıyla yapılmalıdır." dedi.

'SIKI YÖNETİM İLAN EDİLİP, DÜŞÜK VERİMLİ NÜKLEER SİLAH KULLANILMALI'

Rusya'nın ilhak açıklaması sonrası bu geri adımı dış basında 'Rusya için işlerin iyi gitmediği' yönünde yorumlanırken Putin'e yakınlığı ile bilinen Çeçenistan Cumhurbaşkanı Kadirov'dan 'nükleer' açıklaması geldi.

Kadirov Telegram'daki mesajında "Temel askeri lojistik eksikliği nedeniyle, bugün birkaç yerleşim yeri ve bir toprak parçası bıraktık" diye konuştu.

Kadirov başarısızlık sürecinde bazı komutanları suçlarken 'çözüm' olarak nükleer silah kullanmayı sundu. Kadirov "Kişisel görüşüme göre, sınırda sıkıyönetim ilanına ve düşük verimli nükleer silahların kullanımına kadar daha sert önlemler alınmalı" dedi.

'RUS ORDUSU LYMAN ŞEHRİNDEN GERİ ÇEKİLDİ'

 Elon Musk, Twitter'ın "ifade özgürlüğünü kısıtlamasına" ilişkin dosyaları yayımlayacak  Elon Musk, Twitter'ın "ifade özgürlüğünü kısıtlamasına" ilişkin dosyaları yayımlayacak

Kadirov, güçlü ifadelere yer verdiği mesajında, Lyman şehri çevresindeki operasyonlardan sorumlu Rus generali Alexander Lapin’in, askerlerle gerekli iletişim, etkileşim ve mühimmat tedarikini sağlayamamasından’ duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Söz konusu askerler, Rusların cumartesi günü geri çekildiği, Ukrayna’nın doğusunda bulunan Lyman şehri savunmuşlardı.

Kafkasya’daki cumhuriyetini demir yumrukla yöneten Çeçen lider, Rus ordusu içindeki liderlik hiyerarşisi ve Devlet Başkanı Vladimir Putin’e sunulan raporlar hakkında bazı sorular gündeme getirdi.

Karar