CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HDP'nin kendileriyle birlikte savaşabileceğini vurgulayarak, “Özgürlük ve demokrasi için savaşmak isteyenler bizimle birlikte mücadele edebilir” ifadelerini kullandı.

Uluslararası medya kuruluşları, Türk siyasetiyle ilgili birçok isim hakkında parlatma çalışmalarına devam ediyor. Fransa’da liberal çizgide yayın yapan Le Monde gazetesi, daha önce Meral Akşener ve Canan Kaftancıoğlu’nun Erdoğan karşısında önemli kadın figürler olduğunu iddia etmişti.

Son olarak Alman Die Welt gazetesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile röportaj yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye tepki: İktidar Türkiye'deki ABD üslerini kapasın Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye tepki: İktidar Türkiye'deki ABD üslerini kapasın

"HDP demokrasi gücü"

Terör örgütü ile ilişkisi nedeniyle kapatma davası açılan HDP’yi ‘demokrasi güçleri’ arasında gösteren Kaftancıoğlu şunları söyledi:

“Şunu ifade etmek lazım Cumhuriyet Halk Partisi’nin içinde bulunduğu ittifakta HDP yok. HDP aday çıkarmayınca HDP seçmeninin bizim adayımıza oy verme davranışı söz konusu. Mücadele, demokrasiden yana olanlar ile demokrasiye karşı olanlar arasındadır. Özgürlük ve demokrasi için savaşmak isteyenler bizimle birlikte mücadele edebilirler"