''Kalk oradan gözüm kayıyor' diyen amca zebaniler de sana kayacak''

Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, gerçekleştirdiği bir sohbette geçtiğimiz günlerde Kocaeli'nde bir otobüste yaşanan olaya tepki gösterdi. Genç bir kıza 'gözüm sana kayıyor kalk oradan' diyen adama sert bir şekilde tepki gösterdi.

Gündem 22.11.2019 - 21:51 22.11.2019 - 21:51

İsmailağa Cemaati'nin önde gelen vaizlerinden olan Cübbeli Ahmet Hoca, geçtiğimiz günlerde Kocaeli'nde yaşanan bir olayı sert bir şekilde eleştirdi.

TERBİYESİZ ADAM

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde otobüse binen genç bir kız, karşısında bulunan yaşlı kişinin kendisine, 'Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor' dediğini iddia ederek, sosyal medyada yaşadığı olaya paylaştı. Söz konusu olay sosyal medyada tartışma konusu oldu. Yaşanan olaya istinaden açıklamalarda bulunan Cübbeli Ahmet Hoca, ''Açık bir kadıncağız, yaşlı bir adamın yanına oturmak istemiş. 'Oturma yanıma' demiş. Çok büyük terbiyesizlik etmiş. Yanıma oturma denmez, sen kalk. Terbiyesiz sen niye kadına kalk diyorsun, sen kalksana. Yetmemiş, karşı koltuğa geçmiş kadın. Oradan da kalk gözüm sana kayıyor. Ulan sana zebaniler bir kayacak ama... Elalemin karısına kızına, sanane lan. Sakallı mısın, hacı mısın, hoca mısın ne malsın? Bu ne terbiyesiz laf ya...'' ifadelerini kullandı.

MADEM ETKİLENİYORSUN BAKMAYACAKSIN

Açıklamalarına devam eden Cübbeli, ''Allah (c.c) Nur Suresi'nde ne diyor 'Müminlere söyle gözlerini yumsunlar'... Ayet demiyor, kadını kaldır. Madem etkileniyorsun, bakmayacaksın. Hele bir de 'gözüm kayıyor' diyorsan, kalbin de kayıyor demektir. Bak metrodaki genç ne yaptı. Oradan 10. Yıl Marşı'nı söylediler, durdu. O ne yaptı böyle durdu. Hiç baktı mı onların tarafına, bakmadı.'' ifadelerini kullandı.

Habervakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@