Kan donduran iddialar: 'CHP'li belediye başkanı yaşlı kadını ve ailesini öldüresiye dövdürdü'

Giresun’un Eynesil ilçesinde parkın bakımsızlığından şikayet eden Ülfet Dikici isimli kadın, oğlu ve gelini ile birlikte CHP’li Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz’in adamları tarafından öldüresiye dövüldü.

Gündem 09.07.2021 - 13:20 09.07.2021 - 13:20 Bülent Deniz

CHP'deki taciz ve tecavüz olaylarının genel merkez tarafından üstünün örtülmesi, parti içindeki kadına şiddet yanlılarına cesaret verdi. Giresun’un Eynesil ilçesinde Belediye Başkanının yanındaki adamlar tarafından darp edildiğini söyleyen kadın, CHP’li Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz’den şikayetçi oldu.

BAŞKANIN ÖNÜNDE DÖVDÜLER

İlçe parkının bakımsız olduğundan şikayet etmeleri üzerine parka gelen belediye başkanının yanındakiler tarafından oğlu ve geliniyle beraber dövüldüklerini söyleyen Ülfet Dikici, yaşadığı dehşeti anlattı.

“Parka gitmiştik parkın pis olması nedeniyle belediye görevlilerini çağırdık. Belediye başkanı ve yanındakiler parka geldi” diyen Dikici, belediye başkanının yanındakilerle oğlu arasında oturma tartışması çıktığını anlatarak “Belediye başkanının yanında bulunanlar oğluma saldırdı. On kişi oğlumu darp etmeye başladı. Yanımızda gelinim vardı ona da yumrukla vurdular. Bu durumu görünce ben de araya girdim ayırmaya çalıştım ama kim vurduysa beni de bu hale getirdiler. Bütün bu yaşananlar da belediye başkanının yanında gerçekleşti” iddiasında bulundu.

Mahkemede tanık olarak ifade vereceğini belirten Eynesik Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz "Bu şahsın akrabaları, bu şahsın çok agresif olduğunu ve tamamen provakatif eylemlerde bulunduğunu da bana aktardı. Biz orada kimseyi kavga ettiren değil, kavgaya karışan tarafları uzlaştırmaya, ayırmaya çalışanız" dedi.

Karadeniz olayı şöyle anlattı:

Bu arkadaş bir masanın üzerine çıkıp işletme sahibine bir kez daha saldırdı. O ara arbede yaşanınca teyze koşarak elindeki şişeyi işletme sahibine fırlattı. O anda da belediye çalışanları müdahalede bulundu. Bir anda teyze yere düştü. Biz onları ayırmaya çalıştık. Teyze verdiği ifadesinde 'Ben kafamı masaya vurdum' dedi. Eynesil'e gidin sorun, ben hayatımda korumayla gezmedim. Eynesil'de ben esnafım. Ben her olayı yerinde çözmeye çalışıyorum. Burada, sanki biz bu teyzemizi dövdürmüşüz. Suç duyurusunda hakaretleri yuttum ama burada ciddi bir hakaret var. Ben diyorum ki, benim bu olayda zerre kadar dahlim varsa, benim bu olayda dövdürmeye geldiğim gibi bir davranışım olduysa ertesi gün istifa ederim. Çete miyiz biz? Bu devletin hakimi, savcısız, polisi var. Böyle bir şey olabilir mi? Benim Eynesil'de kaç kişiyle kavga etmişliğim vardır. Sosyal medyada yapılan linç siyasi lince dönmüştür. Şikayetçi olmayacaktım ama bana yapılanlardan sonra şikayetçi olacağım. Mahkemede tanık olarak ifade vereceğim. Bu şahsın akrabaları, bu şahsın çok agresif olduğunu ve tamamen provakatif eylemlerde bulunduğunu da bana aktardı. Biz orada kimseyi kavga ettiren değil, kavgaya karışan tarafları uzlaştırmaya, ayırmaya çalışanız.

Eynesil Belediyesi'nden yapılan paylaşımda da, "İlçemizde dün yaşanan üzücü olayla ilgili Belediyemizin hiç bir bağlantısı yoktur, konuya dahil olan kişi veya kişilerin tümü gerekli mercilerde yargılanacaktır. Zabıta ekibi arkadaşlarımız ve başkanımız @ahmetlatifkara5 davada “tanık” olarak ifade verecektir" denildi.

Yorumlar
Sosyal medyada linçlenen İhsan Şenocak'tan dikkat çeken açıklama!
Kays Said'den skandal savunma: Bu bir darbe değil
Biden hakkında çarpıcı iddia! Kamala Harris hazırlıklara başladı, Biden görevden alınabilir...
İmamoğlu'ndan sağlık çalışanlarına kötü haber! Ücretsiz ulaşıma veto...
CHP'li Tanju Özcan'dan görülmemiş ırkçılık: Yabancılara suyu 10 katı fiyatına satacak!
Darbeyi gören 'Nevşin'in, ağzı kulaklarına vardı!
Bahçeli: Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacaktır
Tunus'taki darbenin arkasından Fransa ve BAE çıktı
Memurların zam talebi belli oldu
HDP'den yeni ittifak çıkışı! Millet İttifakı'nı uyardı ama...
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@