Millet İttifakı’nın ortaklarından Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu’dan fıkra gibi bir açıklama geldi. Savunmada sanayinde yerlilik oranı % 70'i aşarken Karamollaoğlu "Erdoğan giderse savunma sanayii daha da gelişir" ifadelerini kullandı.

Habertürk TV'de Teke Tek programında Fatih Altaylı'nın konuğu olan 6'lı masanın ortaklarından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türk savunma sanayiiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu'ndan 6 yaşında evlendirildiği iddia edilen çocuk hakkında açıklama Karamollaoğlu'ndan 6 yaşında evlendirildiği iddia edilen çocuk hakkında açıklama

"Cumhurbaşkanı değişirse savunma sanayii çok daha hızlanır"

"Biz kendi savunma sanayiimizi güçlendireceğiz." diyen Karamollaoğlu'na, Altaylı "Ama savunma sanayii şu anda mevcut Cumhurbaşkanı'nın en önemli kozlarından bir tanesi. Cumhurbaşkanı değişirse savunma sanayii çöker diyenler var." sorusunu yöneltti.

Soruyu yanıtlayan Karamollaoğlu, "Hayır, tam tersi. Cumhurbaşkanı değişirse çok daha hızlanır." dedi.

"Savunma sanayiine yeterli destek verilmiyor"

Hergün başarısına bir yenisini ekleyen Türk savunma sanayiine yeterince destek verilmediğini belirten Karamollaoğlu, "İHA'da büyük patlama var, onu görüyoruz. Ama diğer konularda henüz gereken adımları atabilmiş değiliz. Tank da öyle, diğer konular da öyle." dedi.