Karamollaoğlu'ndan gündemi sarsacak ittifak açıklaması! Davutoğlu ile...

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, isim vermeden Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın kuracağı yeni partilerle ittifak görüşmeleri yaptığını açıkladı. Karamollaoğlu, "Bizim de ittifak temaslarımız var, iki yeni parti kurulma aşamasında. Siyaset yeniden şekilleniyor" dedi.

Siyaset 12.11.2019 - 13:58 12.11.2019 - 13:58 Bülent Deniz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz aylarda AK Parti'den ayrılıp yeni parti kurma hazırlıklarında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'la ittifak kurabileceklerini açıkladı.

Gazeteci Kemal Öztürk'ün YouTube kanalında soruları yanıtlayan Karamollaoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İttifak meselesinin başkanlık sistemiyle birlikte gündeme geldiğini belirten Karamollaoğlu, "Cumhur İttifakı 'biz ölene kadar devam edeceğiz' diyor, en kolay dağılan bu gibi iddialarla ortaya çıkan ittifaklardır. O zaman tek parti olun. Neden birleşmiyorsunuz?" dedi.

"TÜRKİYE'DE SİYASET YENİDEN ŞEKİLLENİYOR"

Karamollaoğlu isim vermeden Davutoğlu ve Babacan'ın kurmaya hazırlandıkları yeni oluşumlarla görüştüklerini ifade etti.

Karamollaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim içinde olduğumuz ittifak ise farklı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin de bizim de, İYİ Parti'nin de farklı çözüm önerilerimiz var. Yüzde 10 barajı nedeniyle bir ittifak içinde yer aldık. Bizim görüşmelerimiz, dirsek temaslarımız var. Türkiye'de siyaset yeniden şekilleniyor bildiğiniz gibi. İki yeni parti kurulma aşamasında"

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@