Karamollaoğlu'ndan Millet İttifakı'nı yıkan açıklama: Söz konusu değil!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Millet İttifakı'nın içinde misiniz?” sorusuna ''Şu anda ittifak diye bir şey söz konusu değil hiçbir parti için.'' cevabını verdi.

Siyaset 20.09.2021 - 15:53 20.09.2021 - 15:57

Özellikle CHP, Saadet Partisi'ni Millet İttifakı'nda tutmaya çalışırken; Karamollaoğlu'ndan, CHP'nin uykularını kaçıracak bir açıklama geldi. Partisinin kongresini gerçekleştirmek üzere Samsun’da bulunan Karamollaoğlu “Millet İttifakı içerisinde misiniz?” sorusunu net bir şekilde cevap verdi.

"SEÇİMLERDE SOMUTLAŞIR"

Şu anda bir ittifakın içinde yer almadıklarını ve parti liderleri ile görüşmelerin devam ettiğini ifade eden Karamollaoğlu, "Millet İttifakı’ndasınız, değilsiniz’ sözleri ayrı. İttifaklar seçime girileceği zaman ortaya çıkar. Geçmişte doğrudur biz ittifakın içinde bulunduk ama mesela mahalli seçimlere giderken her seçim bölgesinde seçime Saadet Partisi olarak girdik.

Bundan sonra da nerede bulunacağız bir beyanda bulunmadık. Bundan dolayı da seçim sathı mahallinin dışında ‘falanca ittifaktayız’ gibi bir yaklaşım biraz zorlama sayılabilir. Elbette partilerle dirsek temasımız oluyor.

Görüşmelerimiz oluyor. Bu görüşmeler de seçime giderken son kademede somutlaşacak.

"ŞU AN İTTİFAK DİYE BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL"

Ama önceden seçim sathı mahallinin dışında bugünkü sisteme göre zaten ‘bir ittifakın içindeyiz’ demek, biz biraz seçimde birbirimize yakın bir politika izleyeceğiz manasına gelir. Yoksa şu anda ittifak diye bir şey söz konusu değil hiçbir parti için.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar