Kargolar kapalı mı? Kargolara yasak geldi mi?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok işyeri kapatıldı. yaşanan gelişmelerden sonra kargo ile çalışan ve şehirler arası ürün alışverişnin sağlanması konusunda merağa kapılan vatandaşlar "Kargolar kapalı mı? Kargolara yasak geldi mi? Kargolar hafta sonu çalışıyor mu?" sorusunu sordu.

Gündem 18.04.2020 - 16:50 18.04.2020 - 16:50 Bülent Deniz

İş ve özel yaşantıda en çok akla gelen ve sirkülasyonun olduğu kargolar koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatıldı mı? Kargolar kapalı mı? Kargolara yasak geldi mi? Kargolar hafta sonu çalışıyor mu? İşte tüm detaylar...

KARGOLAR KAPALI MI?

Çinden başlayarak dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün ülkemizde görülmesinden sonra birçok işyeri ve halka açık mekan kapatıldı. İnsanların evde kalması ve şehirler arası ürün alışverişinin kesintisiz sağlanması amacıyla kargolar kapatılmadı.

KARGOLAR HAFTA SONU AÇIK MI?

Lojistik ve kargo sektörü, insan ihtiyaçlarının karşılanması ve tedarik zincirinde bir aksama yaşanmaması adına şehirler arası ulaşım yasağından muaf tutuldu. Hizmetler aynı şekilde devam ediyor.

Kargoların çalışma saatleri işletme yapısına göre değişmektedir. İşte, bazı kargo firmalarının çalışma saatleri;

YURTİÇİ KARGO: Cumartesi günleri 09.00-13.00 saatleri arasında standart işleyiş devam etmekte olup, 13.00-16.00 saatleri arasında müşterilerin gönderilerinin kabulü ve teslimi sadece şubelerinde yapılmaktadır. Hafta sonu cumartesi günleri 09.00’dan 16.00’a kadar hizmet vermeye devam eden kargo, Pazar günleri hizmet vermemektedir.

PTT KARGO: PTT Kargo genel müdürlükleri hafta sonu sadece Cumartesi günü de hizmet vermektedir. Genel itibariyle bu müdürlüklerin çalışma saati 09:00 ile 19:30 arasıdır ve öğle tatili bulunmaz.

MNG KARGO: Hafta sonu cumartesi günleri 08.30’dan 14.00’a kadar hizmet vermeye devam eden kargo, Pazar günleri hizmet vermemektedir.

ARAS KARGO: Hafta sonu cumartesi günleri 08.30’dan 13.00’a kadar hizmet vermeye devam eden kargo, Pazar günleri hizmet vermemektedir.

SÜRAT KARGO: Hafta sonu cumartesi günleri 09.00’dan 14.30’a kadar hizmet vermeye devam eden kargo, Pazar günleri hizmet vermemektedir.

UPS KARGO: Hafta sonu cumartesi günleri 09.00’dan 15.00’a kadar hizmet vermeye devam eden kargo, Pazar günleri hizmet vermemektedir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@