Kars Belediyesi önünde 'Kayyum' sloganları!

Kars Belediye Başkanlığı tarafından, kent merkezindeki 78 aracın hat işletim hakkı ihalesinin 13 Mart 2020 tarihinde iptal edilmesinin ardından ihale, bugün yeniden yapılmak istendi.İki gündür Cumhuriyet Meydanı'nda seslerini duyurmak için protesto düzenleyen dolmuş esnafı, ihale saatine kısa süre kala belediye hizmet binası önünde bir araya geldi.

Yerel 02.06.2020 - 17:58 02.06.2020 - 17:58

Yaşanan gerginliğe polis müdahale etti İhaleye katılmak için binaya giren dolmuşçular ile belediye personeli arasında arbede yaşandı. Yaşanan gerginliğe polis müdahale etti. Kars Belediyesi önüne çok sayıda polis sevk edilirken, polis dolmuşçuları belediyeden güçlükle uzaklaştırdı.

HDP'li başkan el sallayınca kayyum diye bağırdılar Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen, öfkeli kalabalığa el sallayınca ortalık iyice gerildi. Yaşanan bu olay sonrası belediye önünde toplanan dolmuşçular, "Kayyum kayyum", "Başkan dışarı", "Hakkımızı istiyoruz", "Burası Türkiye Cumhuriyeti" şeklinde sloganlar attı.

Çevik Kuvvet polisleri engel oldu Dolmuşçuları sakinleştiren polis, dolmuşçuları belediye binasından uzaklaştırdı. Çevik Kuvvet polisleri dolmuşçuların önüne set çekerek, belediye binasına yaklaşmalarını izin vermedi.

Belediye önünde güvenlik önlemi Daha sonra dolmuşçular bölgeden ayrıldı. Kars Belediye Başkanlığı önünde polis, yoğun güvenlik önlemleri aldı.Öte yandan, Kars Belediye Başkanlığı’nca yapılan dolmuş hattı ihalesi ise yaşanan gerginlik ve katılımcı olmadığından dolayı iptal edildi. Dolmuşçular, Cumhuriyet Meydanı’nda beklemeye devam etti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@