Kasım Süleymani kimin kahramanı?

Sitemizin yazarlarından Bilişim ve Sosyal Medya Uzmanı Muhammet Binici bugünkü yazısında 'Kasım Süleymani kimin kahramanı' başlığı altında gündem hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Gündem 13.01.2020 - 15:06 13.01.2020 - 15:06

Teknoloji haberleriyle dikkat çeken sitemizin yazarlarından Muhammet Binici bugün kaleme aldığı '"Arafta kalmak' Kasım Süleymani kimin kahramanı" başlıklı yazısında, "Kasım Süleymani Şiiliğin yayılması İran’ın milli menfaatlerinin korunması için var gücüyle çalıştı. Bu savaşlar Amerika’yı ciddi şekilde rahatsız etmişti ki 'Devrim Muhafızlarını, Besiç Güçlerini' terörist ilan etti" ifadelerini kullanarak gündem hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İşte Binici'nin o yazısının bir bölümü:

Son günlerde Türkiye’nin gündeminden düşmeyen Kasım Süleymani operasyonu sadece Türkiye’nin değil tüm Dünya’nın ortak gündemi oldu.

Kasim Süleymani Ortadoğu’da Irak, Lübnan, Suriye, Filistin, Afganistan Yemen, Avrupa’da Bosna Hersek ve Dünya’nın birçok yerinde İran Özel Kuvvetlerini (İran Devrim Muhafızlarını) örgütledi bazı yerlerde batılı güçlere karşı çoğu defa da Sünnilere karşı savaştı.

Kasım Süleymani Şiiliğin yayılması İran’ın milli menfaatlerinin korunması için var gücüyle çalıştı. Bu savaşlar Amerika’yı ciddi şekilde rahatsız etmişti ki “Devrim Muhafızlarını, Besiç Güçlerini” terörist ilan etti.  ABD medyası Kasım Süleymani’nin Ortadoğu’daki faaliyetlerini destansı cümlelerle manşetlere ve ekranlara taşıdı. Gerçekten de Kasım Süleymani sadece askeri bir deha değil diplomatik bir dehaydı da.. İran güçlerinin zayıf kaldığı yerde mutlaka bir çözüm buluyor, Şii-Sünni savaşının ateşine odun atıyordu. Bu faaliyet; tam da CIA ve MOSSAD’ın can-ı gönülden desteklediği bir durumdu. Tam da “İSLAM’A KARŞI İSLAMLA SAVAŞ” planının figürü ve aktörüydü.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@