Kasım Süleymani suikasti sonrası Şamil Tayyar'dan çarpıcı açıklama!

ABD’nin İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'yi öldürmesinin ardından açıklamalar peş peşe geldi. AK Parti eski Milletvekili Şamil Tayyar sosyal medya hesabından Kasım Süleymani için ‘Çözüm sürecinde PKK’nın silah bırakmasını engellemeye, Fırat Kalkanı, Afrin ve Barış Pınar’ını sabote etmeye çalıştı. PKK’nın en büyük hamisiydi’ dedi.

Gündem 03.01.2020 - 12:24 03.01.2020 - 12:24

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD Başkanı Donald Trump'ın talimatı ile düzenlenen operasyonda İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin öldürüldüğünü duyurdu. İran’ı acil bir şekilde harekete geçiren olayın ardından açıklamalar peş peşe geldi.

AK Parti eski Milletvekili Şamil Tayyar Twitter hesabından İran ve Kasım Süleymani ile ilgili dikkat çeken yorumlarda bulundu.

İşte o ifadeler;

‘Kasım Süleymani’nin ölümü, sadece İran değil terör örgütü PKK ve YPG için de kayıptır. Çözüm sürecinde PKK’nın silah bırakmasını engellemeye, Fırat Kalkanı, Afrin ve Barış Pınar’ını sabote etmeye çalıştı. PKK’nın en büyük hamisiydi. Su testisi su yolunda kırıldı.’

‘Türkiye, ABD’nin İran’a yönelik çok sayıda operasyonunu önledi, her daim yanında oldu. İran ise Türkiye’ye karşı hiç samimi olmadı, ihtiyaç olunca yalnız bıraktı, çoğu kez karşı safa geçti. İran, terörü değil Türkiye’yi tercih etseydi, ABD, Bağdat’a değil başına vururdu.’

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@