Kaza mı suikast mı? 2 Rus mühendis öldü...

Rusya’dan Akkuyu Nükleer Santrali'nde çalışmak için gelen mühendislerin bulunduğu minibüs, Silifke'de bir TIR'a arkadan çarptı. Kazada, 2 Rus mühendis hayatını kaybetti. Kazanın ardından suikast iddialara ortaya atılmaya başlandı.

Gündem 19.10.2019 - 14:33 19.10.2019 - 14:33

Türkiye'nin enerji anlamındaki en büyük projelerinden biri olan Akkuyu Nükleer Santrali üzerinde yürütülen çalışmalar devam ederken, bugün gelen bir kaza haberiyle birlikte akıllarda soru işaretleri oluşmaya başladı. Türkiye'nin gelişmesinin ve büyümesinin önünü açacak projelerin yıllardır çeşitli entrikalarla engellenmesine şahit olan kamuoyu söz konusu kazayı da şüpheli buldu.

2 ÖLÜ, 11 YARALI

Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı Büyükeyceli Mahallesi'nde bulunan Akkuyu Nükleer Santrali'nde çalışmak için Rusya’dan uçakla Antalya’ya giden Rus mühendisler, Ömer Ö. yönetimindeki minibüse bindi. Rus mühendislerin bulunduğu minibüs, Silifke ilçesi Akdere mevkiinde Abdurrahman T. yönetimindeki  TIR'a arkadan çarptı. Çarpmanın etkisi ile TIR'ın dorsesinin altına giren minibüste bulunan 12 mühendisten Omsuya Denıs Petrpuık ve Andreıı Voronov olay yerinde hayatını kaybederken, minibüs şoförü ile birlikte 11 mühendis çeşitli yerlerinden yaralandı.

OLAY YERİ İNCELEMELERİ DEVAM EDİYOR

Yoldan geçen sürücülerin haber vermesi üzerine olay yerine ambulanslar, jandarma ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla Silifke Devlet Hastanesi ve Özel Olbamed Hastanesi'ne sevk edilirken, olay yerinde hayatını kaybedenlerin cesedi Silifke Cumhuriyet Savcılığı!nın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Silifke Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Yorumlar