'Kemalist mahallede sosyal demokrasi satılmaz'

Araştırmacı ve Kemalist yazar Tahir Çalgüner, Kılıçdaroğlu'nun SHP Genel başkanı olduğunu ve partinin tepesinde, Kemalist CHP ideolojisine ve 6 oka karşıt paralel bir ideoloji yapılanması ve kadrolaşması oluşturduğunu vurguladı.

Siyaset 24.12.2019 - 15:42 24.12.2019 - 15:42 Bülent Deniz

CHP hakkında ortaya koyduğu kulis bilgileri ve Kemalist ideolojiye sahip çıkan açıklamalarıyla öne çıkan Tahir Çalgüner, bir kez daha CHP'nin üst düzey yönetim kadrosunu yerden yere vurdu.

KEMALİZMLE SOSYAL DEMOKRASİ ARASINDA FARKLAR VAR

Şimdiki CHP'yi SHP olarak tanımlayan Çalgüner, ''CHP'nin İttifak adayı olarak Ekrem İmamoğlu ya da Abdullah Gül'ü veya ekürilerinden birini cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesi durumunda birçok bilinçsiz seçmen tıpış tıpış oy verebilecek kapasitede. Kemalizm'i halen daha SHP'nin sapkın zihniyeti  ile özdeşleştiren muhalefet ve iktidar medyasının da bir yanlış içinde.. Kemalizm ile "Sosyal demokrasi" arasında yapısal farklar var.'' ifadelerini kullandı.

KEMALİSTLERİ BAĞLAMAZ

Çalgüner son olarak, SHP Genel Başkanı olan Kılıçdaroğlu ve 10 Aralık Masonik İttihatçı kurmayların eylemleri, safsata söylem ve tercihlerinin hiçbiri Türkiye Kemalistlerini ve Kemalizm'i bağlamaz vurgusunda bulundu.

KİM KORKAR KILIÇDAROĞLU'NDAN

"Adam Kazandı"dan "Adam iftira attı" ya gelinen noktada her defasında ortadan kaybolan ve hızla siyasi irtifa kaybeden Muharrem İnce'nin CHP içinde Genel Başkanı olması delege profili düşünüldüğünde matematik olarak mümkün değil diyen Kemalist yazar Çalgüner; ''CHP içindeki parti içi muhalefetin gücü sönümlendirildi." ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğluAbdullah Gül diyen Çalgüner, "Olası erken bir Genel seçim CHP(SHP) için 2019 Yerel seçim baharı gibi geçmeyebilir. "Kılıçdaroglu'nun kulağına fısıldanacak Cumhurbaşkanı adayının kim olacağının kritik bir nokta olduğunu" belirterek bu iki şaibeli isme sıcak bakmayan seçmenin tepkisinden çekinen Kılıçdaroğlu acil bir durumda kırılacak cam fanus içinde tutulan  Abdüllatif Şener alternatifini de değerlendirmek zorunda kalabilir.'' açıklamasında bulundu.

Deniz Baykal'ın suskunluğu akilliğinden mi geliyor? 

''CHP'nin ideolojik olarak Atatürk'ten belirgin olarak kopması, CHP-SHP  birleşmesi kurultayına rastlar. Deniz Baykal döneminde yaşanan bu olayla, Deniz bey hem partinin hem de kendisinin sonunu hazırlayan SHP virüsünü CHP'ye bulaştırmıştır'' diyen Çalgüner, "Deniz Baykal bey bu süreçte konuşmalı bildiklerini mezara götürmemeli. Bir kaset kumpas davasının bile takipçisi olamamış bir kişi Antalya'dan akil adam pozları kesemez." dedi.

Yorumlar (2)
Sosyal medyada gündem olmuştu! Dilipak'tan kadın sporcuların tartışılan giyim tarzı hakkında açıklama...
HDP'li Meral Danış Beştaş'ın 'aşı' açıklaması güldürdü!
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan arasında Bakü Beyannamesi imzalandı
Yapılan darbe sonrası, Türkiye ve Tunus arasında ilk temas! İşte detaylar...
Hangi hakla? O ilde aşı olmayanlar düğünlere alınmayacak!
CHP'li Tanju Özcan, Akşemseddin'in mezarını da mı sınır dışı edecek?
Cumhuriyet yazarı Miyase İlknur, Mehmetçiğe 'ihraç ürünü' dedi
Deniz Baykal hakkındaki tüm iddialara cevap verdi! Hükümetin iki kararına destek verdi...
İhsan Şenocak kendisini linç edenlere böyle cevap verdi!
Sosyal medyada linçlenen İhsan Şenocak'tan dikkat çeken açıklama!
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@