CHP Genel Başkanlığı'nı Özgür Özel'e kaptırdıktan sonra Ankara'da bir çalışma ofisi açarak görüşmeler yapan Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Vedat Yenerer'e açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu, parti içinde hala sözünün geçtiğini belirterek kendisine bağlı olan milletvekillerinin bulunduğunu söyledi.

''CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞINDA İLK TEKLİF MERAL HANIM'DAN GELDİ''

Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’in kendisinin sürekli olarak cumhurbaşkanı adayı olmasını istediğini söyledi.

Akşener'in kendisine ilk olarak Elif Çakır aracılığıyla cumhurbaşkanı adaylığı teklifinde bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, sürecin böyle başladığını aktardı.

Kılıçdaroğlu konuyla ilgili, “İlk teklif de Meral Hanım'dan geldi. Karar gazetesi yazarı Elif Çakır bana geldi ve Akşener’in elçisi olarak, Akşener’in benim cumhurbaşkanı adayı olmamı istediğini ve kabul ederse destekleyeceği mesajını iletti. Süreç öyle başladı. Son güne kadar da altılı masadaki tüm liderler de şahittir ki, ‘hep adayımız siz olun’ demiştir..” dedi.

Mustafa Sarıgül'e ait olduğu iddia edilen görüntüler hakkında avukatlarından açıklama Mustafa Sarıgül'e ait olduğu iddia edilen görüntüler hakkında avukatlarından açıklama

'BÖYLE GAZETECİLİK OLUR MU?'

Karar Gazetesi Yazarı Elif Çakır'ın Akşener ile Kılıçdaroğlu arasında elçilik yapması 'Gazetecinin böyle bir görevi mi var? Böyle gazetecilik olur mu?' yorumlarını beraberinde getirdi.