Kılıçdaroğlu aşı olmayı reddetti! Gerekçesi herkesi şaşırttı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın aşı teklifini 'sıramı bekleyeceğim' diyerek reddetti. Bilindiği üzere tüm dünyada siyasi liderler topluma örnek olmak için aşı oluyordu. Kılıçdaroğlu'nun bu tutumu şaşkınlığa neden oldu.

Siyaset 15.01.2021 - 14:25 15.01.2021 - 14:25

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği 'Sen Varsan Biz Varız' kampanyasına canlı bağlantı ile katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kovid-19 aşı kampanyasına ilişkin değerlendirmede bulundu. Aşı teklifini reddettiğini belirten Kılıçdaroğlu şaşkınlıkla karşılandı.

Kılıçdaroğlu, Kovid-19 hastaları ile temas kurması dolayısıyla önce sağlık çalışanlarının aşı vurulması gerektiğini yineledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisini arayarak aşı olmaya davet ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Aşılama başladı, aşı için davet de geldi. Sayın Bakan (Fahrettin Koca) aradı, ben de vatandaş Kemal Kılıçdaroğlu olarak sıramı bekleyeceğim. Öncelikle sağlık çalışanlarının aşı olması lazım. Onlar aşı olduğu zaman, çünkü onlar doğrudan doğruya hastalarla ilişki kuruyorlar. Onları tedavi ediyorlar. Onlar günün 24 saati çalışıyorlar.

Eğer bugün pandemide çok ciddi bir yaygın tablo ortaya çıkmadıysa bunun temel nedeni bizim sağlık çalışanlarımızın verdikleri mücadeledir. O nedenle ben buradan bütün arkadaşlarıma da ifade edeyim. Eğer bir yerde bir sağlık çalışanı görürseniz ona benim selamlarımı, saygılarımı iletirseniz çok memnun olurum. Çünkü sağlık çalışanlarının verdiği, gösterdiği çaba her şeyin üstünde."

Yorumlar (2)