Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı'na nasıl katılırdı? O isim açıkladı...

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, Cumhur İttifakı'nın siyasi başarısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kadar MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'vizyoner yaklaşımı'nın da etkili olduğunu söyledi. Barlas, "Kılıçdaroğlu'nun beyninde aynı gözlem gücü bulunsaydı, bugün CHP de Cumhur İttifakı üyesi olurdu" dedi.

Siyaset 18.06.2021 - 10:18 18.06.2021 - 10:18 Bülent Deniz

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, "Cumhur ittifakı sağlığını korudukça Türk dış politikası kararlı olacaktır" başlıklı yazısında, Cumhur İttifakı'nın siyasi başarısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kadar MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de 'vizyoner yaklaşımı'nın etkili olduğunu söyledi.

Türk siyasi tarihinde Cumhur İttifakı kadar hiçbir koalisyonun etkili olmadığı görüşünü dile getiren Barlas, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve AK Parti yönetiminin siyasi başarısının arkasında, MHP ile birlikte kurulan Cumhur İttifakı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin vizyoner yaklaşımı bulunuyor. Siyasi tarihimizdeki hiçbir koalisyon ve hiçbir ittifak, Cumhur İttifakı kadar etkili olmamıştır. Eğer CHP yönetiminde ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun beyninde aynı gözlem gücü bulunsaydı, bugün CHP de hem iktidara ortak hem de Cumhur İttifakı üyesi olurdu" diye yazdı.

Barlas, "Tabii ki Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin her konuda yüzde yüz aynı düşünmeleri mümkün değildir. Neticede bu iki siyasetçinin formasyonları da, geçmişleri de farklıdır. Ancak 15 Temmuz 2016'da Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne ve bağımsızlığına yöneltilen FETÖ ve Amerika güdümlü darbe girişimi, geçmişi adeta geride bırakmıştır. MHP ve Bahçeli olayın çapını anladıkları için artık ayrıntılar önemini yitirmiş ve Cumhur İttifakı doğmuştur. Eğer CHP yönetiminde ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun beyninde aynı gözlem gücü bulunsaydı, bugün CHP de hem iktidara ortak hem de Cumhur İttifakı üyesi olurdu. HDP ile cepheleşmek gibi anlamsız uğraşlara girmezdi" görüşünü savundu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@