Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Canlı yayında açıkladı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TV5 kanalında yayınlanan bir programa konuk oldu ve cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Siyaset 05.03.2021 - 14:06 05.03.2021 - 14:06

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TV5'te yayınlanan 'Liderler Turu' programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı.

CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi:

"Biz bir ittifaktayız. Ben ittifak liderleriyle görüşmeden, bir araya gelip istişare etmeden görüş beyan etmeyi asla doğru bulmam. Aksi halde ittifak yara alır. Her parti ayrı ayrı mı çıkaracak, yoksa anlaşıp bir kişiyi mi çıkaracak, bunun üzerine oturur konuşuruz. Liderlerin hepsi Türkiye'yi bilen, seven, demokrasi isteyen, güçlü bir parlamenter sistem, yargı bağımsızlığı isteyen liderler. O aşamada bir araya gelip karar veririz. O karardan sonra da herkes saygı duyar. Güçlendirilmiş parlamenter sistemden neyi kast ettiğimiz konusunda da vatandaşa biraz bilgi vermemiz lazım. Biz, Saadet Partisi, DEVA, Gelecek çalışıyor, İYİ Parti çalışıyor. Bu partiler de kendi aralarında bir çalışma yapıyorlar. Belki önümüzdeki süreç içinde çalışmalar olgunlaşınca bir ilkeler listesi hazırlayabiliriz. O ilkeleri kabul edip altına imza atarsak o zaman vatandaşa daha çok güven vermiş oluruz."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@