Kılıçdaroğlu gündemi sarsan 'sır CHP'liyle ilgili ilk kez konuştu

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, CHP’den bir ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile partisinin genel başkanlığı için Külliye'de bir görüşme yaptığını iddia etmişti. İddiayla ilgili ilk kez konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Devletin en kilit noktalarında kişileri devreye soktuğunu biliyorum. İsim vermek istemiyorum' dedi.

Siyaset 21.11.2019 - 14:39 21.11.2019 - 14:39

FOX TV’de gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Saray’a giden  CHP’li’ iddiasıyla ilgili şunları söyledi:

Şaşırmadım efendim. Zaten CHP’yi nasıl dağıtırız, nasıl kendi içinde kavga çıkar diye çalışan ekipleri var. Defalarca söyledim. Arkadaşlarıma, partililere söyledim. Adamlar tutuldu paralar verildi biz bunları gayet iyi biliyoruz. Barış Pınarı Harekatı vardı o millet ittifakını nasıl dağıtırım onun hesabını yapıyor. Başka işin gücün mü yok? Erdoğan’ın CHP’yi dağıtmak için, CHP kendi içinde kavgalıdır devleti yönetemez diye bir algı yaratmak istiyor. Devletin en kilit noktalarında kişileri devreye soktuğunu biliyorum. İsim vermek istemiyorum ama herkes biliyor. Devleti bilen herkes anlar.

Bu haber madem ki Türkiye’yi çalkaladı. Her konuda konuşma yapan Erdoğan niye bu konuda konuşmuyor. Yok öyle bir şey desin. Kimseyi davet etmedim, kimseyle bu konuyu hiç konuşmadım, diyemez mi? Niye demiyor? Buradan Erdoğan’a açık ve net soruyorum. Bu haber doğru mudur, yanlış mıdır kardeşim söyle.Her konuda konuşuyor. Ağzını açtığında lafları arka arkaya sıralıyor. Türkiye’nin medya ve siyaset dünyasını ilgilendiriyor. Herkes konuşuyor.

Sözcü yazarı Rahmi Turan, CHP’li bir ismin gizlice Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gittiğini iddia etmiş ve Erdoğan’ın ona “Senin CHP genel başkanı olman lazım” dediğini öne sürmüştü. İddia tartışma konusu olurken, “O CHP’li kim?” sorusu gündem olmuştu.

Yorumlar