CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkel’in danışmanı Jeremy Rifkin’i kendisine başdanışman yaptığını ilan edince bir heyecan dalgası oluştu. Ancak Rifkin'in 3 Aralık toplantısında yaptığı sunum hayal kırıklığı yarattı. Böyle olunca da Rifkin'e kaç para ödeneceği tartışılmaya başlandı. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Rifkin'in her sunum için aldığı ücreti ve diğer masraflarını kalem kalem yazdı.

Sezgin Tanrıkulu 6'lı masanın adayını açıkladı Sezgin Tanrıkulu 6'lı masanın adayını açıkladı

İşte Abdulkadir Selvi’nin dikkat çeken yazısı:

Rifkin, Kılıçdaroğlu’nun teklifini alınca heyecanlandığını söylemişti. Rifkin’in bu tür sunumlar için günlük ortalama 20 bin dolar ücret aldığı söyleniyor. Artı masraflar... Uçak, otel gibi harcamaların karşılanması gerekiyormuş. 

Aylık 5 sunum yapsa 1 milyon dolar...

Kılıçdaroğlu ile ne kadara anlaştı, orasını bilemiyorum ama aylık 5 sunum yapsa yıllık 1 milyon dolara denk geliyor. Doğrusu Rifkin’i heyecanlandıracak bir ücret. Çünkü her ağzını açtığında kronometre işleyip para yazacak.

Kılıçdaroğlu, ticari sırrın arkasına gizlenmeden Rifkin’le ne kadar ücret karşılığı anlaştığını açıklamalı. Çünkü ödeyeceği para kendi cebinden değil, CHP’nin kasasından çıkacak.

 Rifkin’in şirketinin bir web sayfası var. Eğer banka hesabınızda yüklü bir miktarda dolarınız varsa siz de Jeremy Rifkin’e, “https://centerforneweconomics.org/people/jeremy-rifkin/” adresinden ulaşıp kendisiyle anlaşabilirsiniz.