Kılıçdaroğlu-Karamollaoğlu görüşmesi sona erdi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nu SP Genel Merkezi'nde ziyaret etti. Görüşme sonrası iki lider açıklama yaptı. İttifak olmayacağını ifade eden Karamollaoğlu bazı yerlerde iki parti arasında dirsek temasının olabileceğini söyledi.

Siyaset 26.11.2018 - 16:44 26.11.2018 - 16:44 Bülent Deniz

Saadet Partisi Genel Merkezi'ndeki görüşmede Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu, yerel seçimle ilgili ittifak konusunu ele aldılar.

Kılıçdaroğlu'nu SP Genel Merkezine gelişinde SP Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın karşıladı.

Kılıçdaroğlu'na ise CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı eşlik etti.

Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ittifak için "İttifak olmaz ama bir dirsek teması olabilir" ifadelerini kullanmıştı.

Görüşmenin ardından iki lider açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partisi'ne teşekkür ederek şunları söyledi:

"Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Ben ve arkadaşlarım Sayın genel başkan ve arkadaşlarına teşekkür ediyoruz."

Karamollaoğlu ise, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Elbette bir seçime gidiyoruz. Seçim gittiğimiz atmosferi enine boyuna değerlendirmek önemli bir hadise özellikle siyasiler için.

Ümidimiz bizim bu seçimlere giderken bir gerginlik olmasın her siyasi parti farklı görüşlere sahiptir ama bu farklılık bizim için bir zenginlik olmalı ama kamplaşma vesilesi olmamalı kanaatindeyiz.

Bu seçimlerde de biz, daha önce de ifade etmiştim genel bir ittifakın söz konusu olmadığını. Ancak belli yerlerde dirsek teması olabilir" dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@