CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam bir araya geldiği muhalefet liderlerinin arasında neden HDP'den kimse olmadığını açıkladı. Kılıçdaroğlu, "HDP’yi yok saymıyoruz, ihtiyaç olduğunda yine görüşeceğiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 muhalefet partisi liderinin zirvesinde HDP'nin olmamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Davutoğlu'ndan, Erdoğan'a faizcilik suçlaması! Davutoğlu'ndan, Erdoğan'a faizcilik suçlaması!

'HDP İLE GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRECEK'

Gazeteci Fikret Bila'ya konuşan Kılıçdaroğlu, zirveye HDP’nin neden davet edilmediği eleştirilerine, “HDP’yi yok saymıyoruz. Hiçbir partiyi de yok sayamayız. Öyle yaparsak bu demokrasiye inanmadığımızı gösterir. Bu çalışma, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi geçiş çalışmasını yürüten altı parti arasında yapıldı. Biliyorsunuz altı partinin genel başkan yardımcıları birlikte çalıştılar ve bir metin hazırladılar. Çok iyi çalışılmış, çok zengin bir metin. Metin üzerinde altı genel başkanın bir görüş ayrılığı yok. Bu süreçte biz her parti ile görüştük. Bu görüşmelerimiz sürecek. HDP’yle de görüşüyoruz. İhtiyaç olduğunda yine görüşeceğiz. Onlar görüşlerini paylaşmak isterlerse bize gelebilirler, ihtiyaç olduğunda biz gideriz. Görüşlerimizi paylaşırız. Kamuoyuyla da zaten paylaşıyoruz. Bir sorun yok” cevabını verdi.