Kılıçdaroğlu şehit cenazelerine gitmeye devam edecek

Tepkilere aldırış etmediğini dile getiren CHP Lideri, şehit cenazelerine gitmeye devam edeceğini açıkladı.

Siyaset 14.05.2019 - 14:50 14.05.2019 - 14:50 Bülent Deniz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında kameralar karşısına geçti.

Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan CHP Lideri, ekonomiden siyasete birçok konuya değindi.

"ŞEHİT CENAZESİNE GİDERİM"

Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde düzenlenen saldırıyı da hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu, şehit cenazelerine gitmesi nedeniyle gelen tepkilere aldırmadığını belirterek cenazelerde yer almaya devam edeceğini söyledi.

CHP Lideri, "Biz şehit cenazesine gidince de 'nasıl gidersin' dediler. Ben giderim." şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından diğer satırbaşları ise şöyle:

"DEMOKRASİYİ SAVUNMAK ZORUNDAYIZ"

Birileri milletin iradesiyle oynadı, Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını elinden alındı. Bu mağduriyet giderilmeli. Çok partili hayatın ikinci partisi olan Demokrat Parti'nin çok sayıda insanı bugün aramızda değil. Onları rahmetle anmak boynumuzun borcudur. Onlar büyük hizmetler yaptılar. Biz demokrasiyi savunmak ve darbelere karşı durmak zorundayız. Demokrasi sürekli kendisini geliştiren bir kavramdır.

"İŞSİZLİK TIRMANIYOR"

İşsizlik sosyal yara olarak karşımızda duruyor. Bu tablodan iktidar sahibi olanların haberi var mı? İşsizlik habire tırmanıyor. Her gün işsizlik ordusuna yenileri katılıyor. Hangi partiden olursak olsun oturup yeniden güzel ülkemizi düşünmek zorundayız.

"SEÇMENİN NE GÜNAHI VAR?"

Adaleti yok eden yargının kendisidir. YSK, hakimlerden oluşuyor. Seçmenin ne günahı var, seçmen oyunu kullandı, sen de saydın sonuç değişmedi. Bu çete mensubu 7 kişiye soruyorum; sizde onur haysiyet varsa istifa edecek misiniz? Aynı sandıkta, aynı seçmen, aynı sandık kurulu, aynı sandık... YSK, sadece büyükşehir belediye başkanı seçiminde yanlışlık, kumpas var diyor. Diğerlerinde bir şey yok diyor. Haysiyetini, onurunu kiraya verenler bunu düşünür.

"İNDİRİMLERİ HAZMEDEMEDİLER"

39 ilçenin tamamında seçime gidelim dedik, olmaz dediler. Ekrem İmamoğlu'na mazbata verdiler, 18 gün belediye başkanlığı yaptı. 'Suda yüzde 40 indirim yapacağız, Ramazan pidesini 1 lira, öğrenci kartını 50 liraya yapacağım' dedi. Bunu hazmedemediler. Bütün İstanbullulara sormak istiyorum, otobüse binenler kimler? Ekrem İmamoğlu kimin için çalışıyor; belediye otobüsüne binenler için çalışıyor. Şimdi biz yapıyoruz diyorlar. İstanbullunun vicdanına güveniyorum, İmamoğlu tekrar seçilecek."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@