Kılıçdaroğlu yine YSK'yı hedef aldı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun YSK'nın İstanbul seçimleri ile ilgili kararının ardından yaptığı açıklamalara YSK tarafından akşam saatlerinde yapılan yazılı açıklama ile tepki gösterilmişti.

Siyaset 08.05.2019 - 22:35 08.05.2019 - 22:35

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, YSK'nın İstanbul ile ilgili hukuki kararının ardından skandal açıklamalarda bulunmaya devam etti. YSK'nın daha önceki sözlerine verdiği sert cevaba karşılık Kılıçdaroğlu alınan hukuki kararı yok sayarak hızını alamayıp yine tepki çeken ifadeler kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BİR AÇIKLAMA DAHA

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından, YSK'ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Hakkı, hukuku ve adaleti korumakla görevli olan YSK, haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu. Onlar hakim sıfatlarının arkasına saklanarak demokrasiyi, adaleti, hakkı gasp edemezler." ifadelerine yer veren Kılıçdaroğlu, YSK'nin yedi üyesinin demokrasiyi katletmeye kalkıştıklarını ileri sürdü.

Kılıçdaroğlu, "Elbette karşılarında duracağız, susmayacağız. Hakkı, hukuku, adaleti ve vicdanı savunacağız. Onlardan korkmayacağız, yılmayacağız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Şeytanlardan olmayacağız. Demokrasiyi, adaleti, halkı, halkın oyunu, hakkımızı sonuna kadar savunacağız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar