Kininden 'Damar'ları kabarmış!

SP Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan sonra SP’li Hasan Damar da AK Parti’ye çıkıştı. Damar AK Parti’ye kaybettireceklerini söyledi.

Dosya 18.05.2019 - 10:38 18.05.2019 - 10:38 Bülent Deniz

Erbakan’a yıllar önce bir seçim öncesinde başka partilerle ittifak yapıp yapmayacağı sorulduğunda ‘Saadet Partisi kendi başına seçime girmek kararındadır… Cumhuriyet Halk Partisi bu milletten yüzde 20-25’ten fazla oy alamaz. Çünkü mazide yapmış olduklarından dolayı, bir nevi mühürlüdür’ yanıtını vermişti. Rahmetli Erbakan’ın izinden gittiğini söyleyen parti yöneticileri ise CHP ile ittifak yapıp AK Parti’ye oy kaybettirdikleri için gurur duyduklarını söylüyor.

Gurbetçileri dolandırdı mı?

Saadet Partisi ve eski milli görüşçü Hasan Damar, "Saadet Partisi anahtardır. İstanbul’da 120 bin oy aldık, AK Parti 15 bin oyla kaybetti. Türkiye'yi ve İstanbul'u kaybettiren Saadet Partisi'dir. Bunu herkes böyle bilsin. AK Parti'ye yine kaybettireceğiz" şeklinde açıklamalarda bulundu. SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ardından açıklamalarıyla kendi tabanını bile şaşırtan Damar’a tepki gösteren yorumlarda Almanya’daki gurbetçilerden holdinglere para toplayıp ortalıktan kaybolduğu iddiaları dikkat çekti.

İhanetle suçlamıştı

Yıllar önce gerçekleştirdiği bir teşkilat konuşmasında Erbakan’ın 28 Şubat sürecinde neden ölümüne direnmediği sorusuna cevap veren Damar, ‘Başta Şevki Yılmaz olmak üzere etrafındaki herkes Erbakan’ı sattı, yalnız bıraktı. Hasan Mezarcı da numara yapıyor. Hepimiz hapis yattık. Neden bize iğne yapılmadı da Mezarcı’ya yapıldı” sözleriyle eskiden Refah partili olan Saadet partili birçok ismi Erbakan’a ihanetle suçlamıştı.

Milat Gazetesi

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@