Kirpik, kaş uzatma ve gürleştirme yöntemleri nelerdir?

Bakımlı kadınların en çok uğraştığı şeylerden biri de kaşları. Kimi doğuştan gür kaşlara sahip olurken, kimi de seyrek kaşlarla bir ömür mücadele ediyor. Peki kirpik ve kaş nasıl gürleştirilir? Evde kolayca uygulanan kaş ve kirpik dolgunlaştıran karışım nasıl yapılır?

Kadın 11.01.2021 - 21:34 11.01.2021 - 21:34

Evinizden hiç çıkmadan bile, oturduğunuz yerden daha gür kaş ve kirpiklere sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken zaten evinizde bulunan malzemeleri kullanmak.

3 gün boyunca kullanmanız gereken Kaş kirpik uzatma ve gürleştirme serumu:

1- Saçlarınıza yaparken kirpiklerinize de düzenli bir bakım uygulayın. Bir kirpik fırçası veya tarak kullanarak kirpiklerinizi günde iki kez fırçalayın. Kirpik fırçanız yoksa temiz bir maskara fırçası da kullanabilirsiniz. Fırçaya birkaç damla E vitamini yağı ekleyin veya doğrudan kirpiklerinizin üzerine uygulayın. E vitamini yağı, kirpik dökülmesini önlemeye yardımcı olurken, günlük bakım yapmak kirpiklerinizi daha yumuşak ve kalın görünmesini sağlar.

2- Kirpiklerinize zeytinyağı uygulayın. Zeytinyağı yaygın olarak saçları güçlendirmek ve saç uzamasını teşvik etmek için kullanılır.

Bir pamuğa birkaç damla zeytinyağı dökün ve kirpiklerinizin üzerine sürün. Beş dakika bekletip ılık su ile durulayın. Bunu dört hafta boyunca veya istenen sonuç elde edilene kadar yapın.

3- Vazelin saçların ve kirpiklerin uzamasını sağlar. Gece yatmadan önce kirpiklerinize vazelin uygulayın ve sabahları ılık su ile durulayın. Vazelin, E vitamini yoksa iyi bir alternatiftir. Vazelini kirpik fırçanıza sürüp ve kirpiklerinizi fırçalayın.

4- B, D ve E gibi vitaminlerin kirpik büyümesini arttıran bir maddeye sahip olduklarından emin olun. Bu vitaminler, kirpiklere uygulanan maskaranın veya kirpik kıvırıcının verdiği zararı korumak için kullanılır. Bu vitaminler ayrıca saç uzamasını da teşvik eder.

5- Göz makyajının tamamını göz bölgesinden, özellikle kirpiklerinizden çıkarmaya özen gösterin. Herhangi iyi bir göz makyaj çıkarıcı bu işi görecektir. Gözünüzü, kirpiklerinizi ve göz çevresindeki hassas cildi korumak için göz makyajınızı çıkarırken nazik davranmaya özen gösterin.

6- Kirpik kıvırıcı kullanmayı tamamen bırakın. Kirpik kıvırıcılar kirpikleri zayıflatıyor ve kırılmaya neden oluyorlar.

Kaşları ve kirpikleri kalınlaştıran serum tarifi:

Evde kolayca uygulayabileceğiniz kaş kirpik uzatma ve gürleştirme için bakım serumu hazırlanışı:

Malzemeler: Aloe vera jeli, organik hint yağı, E vitamini kapsulü.

Yapılışı: Bir kapta 1 çay kaşığı aloe vera jelini, 2 çay kaşığı hint yağını ve 2 adet E vitamini kapsülünü karıştırın. Kulak çubuğu yardımıyla bu yağı 3 gece boyunca her gece kirpiklerinize ve kaşlarınıza uygulayın.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@