Kitap kavgası sürüyor! Kılıçdaroğlu'ndan kaftancıoğlu'na şok tepki...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, terör sevici Canan Kaftancıoğlu'nun Ekrem İmamoğlu ile ilgili yazılan kitaba ilişkin sözlerine tepki gösterdi.

Gündem 11.11.2019 - 11:19 11.11.2019 - 11:19

CHP’de iç karışıklık devam ediyor. Ekrem İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan'ın İmamoğlu ile ilgili yazdığı 'Kahramanın Yolculuğu' isimli kitaba ilişkin tartışmalar hız kazandı.

Her fırsatta terör seviciliğini belli eden CHP‘li Canan Kaftancıoğlu, bahsi geçen kitaba eleştirilerde bulunarak, "Kimse CHP'nin ve Millet İttifakı'nın emeklerini hiçe sayamaz" ifadelerini kullanmıştı.

Ekrem İmamoğlu bu sözlere, "Canan Hanım'ın kendi fikrini beyan etmesine bir şey demiyorum ancak bulunduğumuz pozisyon itibariyle parti içi yoruma vesile olacak ve partinin bu anlamda etkileneceği bir psikolojik ortamda bunu yorumlamasını doğru bulmuyorum" şeklinde cevap verirken, Kaftancıoğlu'na CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da tepki geldi.

Sözcü’nün yazarı Deniz Zeyrek, "Kılıçdaroğlu'nun kitabı okumadığını ama Kaftancıoğlu'na da 'Twitter mesajına gerek yoktu, kitabın reklamını yapmış oldun, sayende daha çok okunacak' dediğini öğrendim" diye yazdı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@