KKTC'ye düşen "füze" ile ilgili yeni açıklama!

Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne düşen füze ile ilgili olarak "Panik yapacak durum yok. Bu bir istisnai durum" dedi.

Gündem 01.07.2019 - 12:34 01.07.2019 - 12:34

Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başlanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile görüştü. Görüşme ile ilgili açıklama yapan Özersay, "Sayın Genelkurmay Başkanı, 'Panik yapacak durum yok. Bu bir istisnai durum' dedi" diye konuştu.

"SURİYE'DEN ÜLKEMİZE DÜŞTÜ"

KKTC'de görevli askeri yetkililerle yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Özersay, "Suriye'ye yönelik dün akşamki yoğun saldırı karşısında ortaya çıkan bir durum. Suriye'den füze, kaza sonucu ülkemize düştü" dedi.

Ülkede panik olacak bir durumun olmadığına işaret eden Özersay, "Suriye yönetimini de gerekli tedbirleri almaya davet ediyoruz" dedi.

BAŞBAKAN TATAR: ZEHİRLİ GAZ SÖZ KONUSU DEĞİL

Başbakan Ersin Tatar da "Suriye'den ateşlenen füzenin kaza sonucu buraya geldiği değerlendiriliyor. Zehirli gaz söz konusu değil, halkımız müsterih olsun" dedi.

Saat 10.10'da başlayan özel gündemli Bakanlar Kurulu toplantısına, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım ile Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan katıldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@