2011 yılı Nisan ayında kurulan Konya’nın yerel marketi Nar Gross Toptan Market'in yöneticisi Hasan Hüseyin Uçar, 7 Ekim itibarıyla Siyonist rejime destek veren firmalarla ilişkilerini kesti. Uçar boykotta dikkat edilmesi gereken husuları kamuoyu ile paylaşırken "Bu Yahudileri durdurmanın tek yolu ceplerinden paralarını almaktır." dedi.

Şevki Yılmaz'dan 14 ilahiyatçının şeriat aleyhindeki bildirisine tepki: Siyon-Haç ittifakına hizmet... Şevki Yılmaz'dan 14 ilahiyatçının şeriat aleyhindeki bildirisine tepki: Siyon-Haç ittifakına hizmet...

"'YAPAMAZSINIZ' DEDİLER"

7 Ekim tarihine kadar ticareti normal bir biçimde sürdüğünü belirten Uçar "O ilk görüntülerden sonra herkesin yaptığını biz de yaptık. Bir vicdani muhasebe yaptık yani ne yapabiliriz? Ondan sonra biz hemen karar verdik. Satışları durduramazdık ama alımını durdurabilirdik. Bütün tedarikçi firmalara biz bunları artık satmayacağımızı söyledik. Sattığınız ürünlerin neredeyse yüzde 60’ı ürünlerinden oluşuyor. Yani hangi birini satmadan market işletebileceksiniz? zaten baştan beri bize söyledikleri şuydu: Yapamazsınız. Biz yapacağız dedik." dedi.

"BOYKOT ETTİĞİMİZ FİRMALAR TOPLAMDA 70 MİLYON TL CİRO KAYBI YAŞADILAR"

7 aydır boykotu sürdürdüklerini kaydeden Uçar,  "Ürün almadığımız için bu firmalar Yaklaşık 70.000.000 TL bizden ciro kaybı yaşadı. Onlardan yapacağımız ciroyu başka ürünlerden yaptık. Bizim -Elhamdülillah- hiçbir şekilde ciro kaybımız olmadı. Bütün Müslümanlara örnek olmasını istiyoruz, ticaret yapan arkadaşların hiçbirinin korkmasını kesinlikle istemiyoruz. Yani bu adamlardan korkmayın, ürünlerini satmanız da bir şey olmuyor. Vatandaş geliyor alternatif ürünlerini alıyor; ciromuz düşmüyor, kârınız düşmüyor, personel çıkarmıyorsunuz. Yani siz aynı şekilde işinize devam ediyorsunuz." ifadelerini kullandı.

"BOYKOTTA DİKKAT ETTİĞİMİZ ÜÇ HUSUS VAR"

Uçar, boykot araştırmalarında dikkat etttikleri hususları ise şöyle sıraladı:

"Birincisi, ‘İsrail'e destek verdiğini açıkladı mı?’; ikincisi, ‘İsrail'e maddi bir yardım yaptı mı?’; üçüncüsü, ‘sahibi Yahudi mi veya bu şirketin Yahudi’yle ortaklığı var mı?’.  Mesela Yahudi’yle ortaklığı olan bir sürü Türk firması var, biz bunları da savunmuyoruz. Bu Yahudileri durdurmanın tek yolu ceplerinden paralarını almaktır."