80 yıllık hasret son buldu! Yasak bitti, kenevir toprakla buluştu 80 yıllık hasret son buldu! Yasak bitti, kenevir toprakla buluştu

Kaza, dün saat 18.30 sıralarında, Karatay ilçesi İsmil Mahallesi yakınlarında meydana geldi. Abdurrahman Kaplan’ın kontrolünü yitirdiği 65 NY 981 plakalı hafif ticari araç, yoldan çıkıp devrildi.

Kazada, Abdurrahman Kaplan (29), Selma Kaplan (36), Melek Kaplan (6), Büşra Bite (24), Kübra Bite (3) ve Öykü Bite'nin (5) yaralandı. Mahallelinin ihbarı üzerine kaza yerine polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

3'Ü ÇOCUK 4 KİŞİ ÖLDÜ

Yaralılar kent merkezindeki hastanelere kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Abdurrahman Kaplan (29), kızı Melek Kaplan ile Kübra ve Öykü Bite kardeşler doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Diyarbakır’da yaşayan Kaplan’ın, eşi Selma ve kızları Melek Kaplan (6) ile Aydın’a bayram ziyaretine gittikleri, dönüş yolunda kuzenlerinin yaşadığı Antalya’ya uğradıkları belirtildi.

Antalya’dan yola çıkan aile ile kuzenleri Büşra Bite (26), Kübra Bite (3) ve Öykü Bite’nin (5) Diyarbakır’a gitmek istediği için birlikte yolculuk ettikleri kaydedildi.

Yaralılardan Büşra Bite’nin Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavisinin sürdüğü ve durumunun ağır olduğu öğrenildi. 

SÜRÜCÜ VE 3 ÇOCUĞUN CENAZESİ MEMLEKETLERİ DİYARBAKIR'A GÖNDERİLECEK

Selma Kaplan taburcu edilirken, Konya Şehir Hastanesi’nde otopsi işlemleri tamamlanan Abdurrahman Kaplan, kızı Melek Kaplan, kuzenleri Kübra Bite ve Öykü Bite cenaze aracıyla memleketleri Diyarbakır’a gönderilecek.