Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Ankara'nın Gölbaşı ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası nedeniyle hayatını kaybeden futbolcu Ahmet Çalık'ın ölümü Türkiye'yi yasa boğdu. Baba Ali Çalık, oğlunun cenaze namazında tabutuna sarılıp 'Beni yetim bıraktın' diyerek gözyaşı döktü. Çalık'ın ölmeden önce 3 yıllık kontrat imzaladığı Konyaspor ise aileye vefasını göstererek futbolcunun sezon sonuna kadar olan alacağını ödemeye karar verdi.

Avrupa Karate Şampiyonası'nda 4 altın madalya Avrupa Karate Şampiyonası'nda 4 altın madalya

İttifak Holding Konyaspor, geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitiren Ahmet Çalık'ın sözleşmede sezon sonuna kadar olan ücreti ailesine ödeyecek.

Yeşil-beyazlı kulüp yönetimi, 11 Ocak Salı günü geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitiren futbolcu Ahmet Çalık'ın, bu sezon sonuna kadar sözleşmesinde yer alan ücreti ailesine ödeme kararı aldı. Ankara doğumlu olan ve Gençlerbirliği alt yapısında yetişen Ahmet Çalık, bugüne kadar Gençlerbirliği ve Galatasaray'da forma giydi. Ardından 5 Ekim 2020 tarihinde de Konyaspor'a transfer oldu. Ahmet Çalık, 26 Aralık 2021 tarihinde de yeşil-beyazlı kulüple sözleşmesini 3 yıllığına daha uzatmıştı.