banner5

09.04.2020, 22:06

Koranalar sadece Kuran’dan korkar!

Bismillahirrahmanirrahıım

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-î Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Hocalarımıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

"Güvenli bir ortamda Allah’ı unutan bu zalimler, büyük bir gemiye binip engin denizlere açıldıklarında, ölümcül bir tehlikeyle yüz yüze geldikleri zaman, yalnızca Allah’ın kulluk ve ibâdete lâyık olduğunu kabul ederek, tüm içtenlikleriyle O’na yalvarıp yakarırlar fakat Allah kendilerini karaya çıkarıp kurtarır kurtarmaz, Allah’tan başka varlıkların egemenliği altına girerek, yeniden O’na şirk (ortak) koşmaya başlarlar. (Ankebut S. 65)” ilahi uyarılarının tecelli ettiği ve bu mesajın muhataplarının arttığı zifiri bir karanlık çağdayız!

Sıkıntılara düştüğünde Rabb’ine dua ederek yakarışa başlayan insanın; sıkıntıları geçip rahatlayınca hemen nasıl Rabb’ini unuttuğuna tüm asırlar yani çağlar ve tarih şahittir!

İşte, Zalim Korona ve yandaşları yarasaların korkulu rüyaları Kur’an-ı Kerim’in kelamıyla tarihten bir ders;

“Böylece, Firavun ve adamları Mûsâ’ya kafa tutarak, “Sen bizi büyülemek için hangi mûcizeyi karşımıza getirirsen getir, yine de sana inanmayacağız!” dediler. Biz de, her biri başlı başına birer mucize olarak, üzerlerine günlerce sel suları boşaltan tufanı, her yeri kaplayarak hayatı felç eden sürü sürü çekirgeleri, ürünleri mahveden zararlı böcekleri, nehirleri ve şehirleri dolduran kurbağaları ve içme sularını kızıla boyayan kanı gönderdik. Fakat bütün bu uyarılara karşılık, küstahça kibirlenip sürekli suç işleyen bir topluma dönüştüler. Ne zaman yukarıda sözü edilen belâlardan bir belâ başlarına çökse, her defasında “Ey Mûsâ!” “Sana verdiğimiz sözün hürmetine, bizim için Rabb’ine yalvar da şu belâyı başımızdan kaldırsın! Yeminle söylüyoruz, eğer bu azabı bizden uzaklaştırırsan, sana kesinlikle iman edeceğiz ve İsrail Oğulları’nın seninle birlikte Mısır’dan çıkıp gitmesine izin vereceğiz!” diye yalvarıyorlardı! Ne zaman ki, onların erişebileceği bir süreye kadar, o iğrenç azabı çekip-giderdik, onlar yine sözlerini bozup (inkâr ve isyana geri döndüler) Biz de bunun üzerine, ayetlerimizi yalan sayıp göz ardı ettikleri için, hepsini zalim liderleri Firavun ile beraber cezalandırıp (Kızıl) denizde boğduk! (Araf S.132—136) ilahi mesajlarından dersler çıkarmayan insanların çoğu, kendi elleriyle yaptığı yanlışların, işlediği zulüm ve isyanların bedelini hala ödemeye ve ödettirmeye devam ediyorlar!

Ana Hayat Yasamız Kur’an-ı Kerim ayetlerinin yarısı sadece Allah’a Kulluğu ve Dini İslam’ı inkâr eden, yaşanılmasına ve yaşatılmasına isyan ederek ahlaki değerleri yitiren toplumların, kavimlerin ve devletlerin acı sonlarının kıssalarını tekrar tekrar niçin anlattığını Korona belasıyla daha da iyi anladık! Kur’an-ı Kerim’in mucizevi eşsizliğine bir kere daha iman ettik elhamdülillah!

Hz. Nuh (s.a) Efendimizin İnsanları İslam Dinine davetine isyanları ve ahlaksızlaşmaları sebebiyle verilen büyük Tufan belasından on binlerce yıl sonra tüm Cihanı ve tüm İnsanlığı kapsayan büyük bir bela, bir musibet ve bir felaket olan görülmeyen zerreden de küçük ”Korona mikrobu!”imtihanıyla karşı karşıyayız!

İnsanları köleleştirme, haklarının gasbı, haksız yere cana kıyma, savaşlar, işgaller, ticarette sahtekârlık, faiz, fuhuş ve kumarla sömürü, içki, uyuşturucu, eşcinsellik, LGBT sapıklığı ve benzeri ahlaksızlıkların bir kısmını yaptıkları için bela ve musibetlere uğrayan geçmiş kavimlerin yerine bu ahlaksız suçların hepsinin işlendiği zalim, soysuz ve ahlaksızların egemenlik kurduğu bir asırda yaşıyoruz!

Yıllar önceki sohbetlerimizde “Azıp ahlaksızlaştıkları için helak edilen Âd, Semûd, Medyen ve Eykeliler, Sodom ve Gomore, Sebe kavmi, Ashâbu’l-Uhdûd hadisesi, Fil olayıyla Ebrehe ve Ordusu’nu, Firavun’u ve Pompei halkı dahil vs. sapkın kullarına torpil etmeyen Allah (cc), çağımızdaki işgalci, devrimci, Siyonist, Emperyalist, sömürgeci, faizci, azgın ve haysız, ahlaksız, zalim, asi, hain kullarına mı torpil edecek!” dediğimiz acı hakikatleri ve felaketleri görülmeyen zerreden de küçük ”Korona mikrobu!” saldırısıyla şimdi hep beraber yaşıyoruz!

Bir Korana’nın bitip diğer Korona Belalarının gelmemesini istiyorsak tek çare;
Koronaların korkulu rüyası ve antibiyotiği olan Kuran’a dönmek! Ve Kur’an Eczasının sunduğu ilaçları, Doktorumuz, Baş Öğretmenimiz ve Eşsiz Önderimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimizin mübarek elinden alıp O’nun tarif ettiği şekilde kullanmaktır! Fert, toplum ve Devlet olarak İslam Şeriatına itirazsız, kayıtsız ve şartsız dönmektir! Her türlü şirk, küfür, yolsuzluk, gıybet, yalan, iftira , faiz, fuhuş, zülüm, haksız savaş ve işgal gibi her türlü haramları terk edip Fevç fevç yani topyekûn Allah’a ve Tevhidi İmana tövbe-istiğfar, Cihad, Zekat ,Namaz ve dua ile dönmektir! Kalbi Yakarış ve Yalvarışla Allah’a kulluğa yani Müslümanlığa dönmektir!

“Allah'a dayan, sa'ye sarıl, hikmete râm ol!

Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol!”

“... Ey Rabbimiz! Bize katından bir rahmet ver ve içinde bulunduğumuz şu durumdan bize bir kurtuluş yolu lütfeyle! Ve doğruluğa ulaşmayı kolaylaştır” ( Kehf S. 10) Amiin!

“Ey belaları def eden Allahım! Bizden belaları def eyle! Allah, koruyanların en hayırlısıdır! O Allah, merhametlilerin en merhametlisidir! Allahım! Senin herşeye gücün yeter!”

Ey Rabbimiz!

Bu Korona şerrini, Müslümanların yeniden Nebevi Kuran Hayatına dönmeleri, gayrimüslim kullarının da İslam’la hidayet bulmaları hayrına çevir!” Dua ve temennisiyle Allah'a emanet olunuz.

Sağlık Çalışanlarımızın 7-13 Nisan Sağlık Haftası’nı can-ı gönülden kutluyorum. Allah

(c.c), Hakkın rızası yolunda daim yar ve yardımcıları olsun.

Hak, Adalet, İlim, İman ve Terbiyeyle oluşacak ahlak ve İrfan toplumuyla Fethin sembolü Ayasofya'mızın açılması, Mescid-i Aksa'mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

Not: Bundan böyle nasip olursa her Perşembe akşamı saat 22.00’da kanal 68 tv ve sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınla sizlerle buluşacağız inşAllah.

Selam, sevgi ve duayla...

Şevki Yılmaz

www.sevkiyilmaz.net

www.habervakti.com

Twitter:@sevkiyilmaz

Facebook:@sevkiyilmaztr

Facebook: @sevkiyilmaz1955

Instagram: instagram.com/sevkiyilmaztr

Not: KANAL 68TV FREKANS BİLGİLERİ: TÜRKSAT 4A / FREKANS:12265 / SYMBOLRATE:27500 / POLARİZASYON: VERTİCAL (DİKEY) / TEL : 0 382 2126671

Yorumlar (13)
Günel 10 ay önce
Ellerinize Sağlığ Analizi Güzel Anlatmısınız Salğında İnsanların Yardım Edeçeyi Kapılar ALLAH DUALAR İBADETLER KURANİ KERİMİN IŞIĞI Salğın Bizim İmtahanımız Çansağlığı Hayata İnsanların Yaşam Sinvolu Ekonimi Kirizi Söyleyen İnsanlar DÜNYA ÇÖKÜŞÜN İZLEYİR İnsanlar İnsan Olmağı Öyrenmeli Ama Şunlarda Zor Salğın Olduğu Anda KURANİ KERİME Yaşlılara SALDIRANLAR OLUR Demekki İnsanlar Olanladan Ders Alamadılar İnsanlar Röyadan Ayılmadılar Avropa Ölkelerin Çoku Dualara Kapı Açdı Allahı Kuranı Işığ Olduğun Anladı Anlamayanları Allah İslah Etsin Dünyanın Yaradıçısı Allah KURANİ KERİMİ DUALARI İBADETLERİ BİZE İLAÇ YOLADI VİRÜS SAVAŞIN ALLAHIN GÜZELİKLERİ İLE YENEK RABBİM ŞU GÜZELİKLERİN IŞIĞIN HEP ÜZERİMİZE YAPSIN
yılmaz bay 10 ay önce
Lal ile yazdığı tarihten başka//////////////
yılmaz bay 10 ay önce
Alimin bir kalemi lal-ü mercaN İncidir.Cahilin her kelamı günde bin can incitir.
yılmaz bay 10 ay önce
Biz burada uyurken ne kahramanlıklar, ne yiğitlikler yapılmış da haberimiz yokmuş…Gazanız mübarek olsun!…”der. Necid Çölleri’nden Medine’ye şiirini mırıldanır.
…. “O nuru gönder, ilahi, asırlar oldu yeter/ Bunaldı milletin afakı, bir sabah ister.”
Mahmut Kurt 10 ay önce
Allah razı olsun değerli Hocam her zamanki gibi gine İnsanlığa alması, uyması ve uygulaması gereken tavsiyelerde bulundunuz. Rabbim Ümmet’i ve Devletimizi de bu süreçten ders alarak daha güçlü çıkmayı nasip eylesin.
İman etmeyi Kuran ı okumalı, anlamayı hepimize nasip eylesin. Selam ve Dua ile...
Ahmet durak 10 ay önce
Teşekkürler.selamlar.
Civelek 10 ay önce
Allah razı olsun hocam.
Metın can 10 ay önce
Hocam her hafta salı gunu akıt tv yı iple cekıyorduk 1hafta ara verdıniz öksüz kaldık zannettik simdi yine seviniyoruz sizi dinleyince okuyunca seyredince çok mutlu oluyoruz bizi taa lise talebesi olduğum yıllara götürüyorsunuz bundanda büyük haz alıyorum Allah razı olsun .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?