Korkutan uyarı: İki nükleer güç arasında çatışma çıkabilir!

Asya'nın İsrail'i olarak nitelendirilen Hindistan'ın Müslümanları hedef alan baskılarıyla ilgili konuşan Pakistan Başbakanı İmran Han, "İki nükleer güç arasında olası bir çatışma çıkmasından endişeliyiz" dedi.

Gündem 17.12.2019 - 15:30 17.12.2019 - 15:30

Pakistan Başbakanı İmran Han, Küresel Mülteci Forumu'nun Cenevre'de düzenlenen ilk toplantısında Hindistan'ın attığı adımlara ilişkin açıklama yaprak "Hindistan'daki müslümanlar Kaşmir'deki yasaklar, baskı ve yeni vatandaşlık yasası nedeniyle ülkeden kaçmaya başlarlarsa bu dünyanın en büyük mülteci krizlerinden birini doğurur." dedi.

DÜNYA HEMEN ŞİMDİ MÜDAHİL OLMALI

Salı günü konuşan İmran Han, ülkesinin daha fazla mülteciyi alacak durumda olmadığını belirterek ortaya çıkacak göç ve insani krizin diğer tüm benzeri krizleri gölgede bırakacağını ileri sürrerek şunları söyledi:

"Biz sadece bu olası mülteci krizinden endişe etmiyoruz. Ayrıca iki nükleer gücün arasında bundan dolayı oluşabilecek gerilim ve çıkabilecek çatışmadan endişeleniyoruz. Ülkemiz daha fazla mülteciye kapı açamaz bu nedele dünya gelişmelere hemen şimdi müdahil olmalıdır."

PROTESTOLAR ARTARAK DEVAM EDİYOR

Hindistan'da Pakistan, Afganistan ve Bangladeş'ten gelen altı dini azınlığa mensup kişilere vatandaşlık yolunu açan, ancak aynı kapsamdaki Müslümanları saf dışı bırakan vatandaşlık yasası değişikliğine yönelik protestolar ise artarak devam ediyor.

Yorumlar