Kornavirüs bahanesiyle evlere dadandılar! Kapınızı bu bahaneyle çalan olursa dikkat...

Dünyanın kabusu haline gelen koronavirüsü kullanarak insanlara mağduriyet yaşatan 'korona hırsızları' ortaya çıktı. Yaşlı ve yalnız kişileri kendilerine hedef seçen hırsızlar, 'korona testi için bakanlıktan geldik' bahanesiyle kapısını çaldıkları, ev sahiplerini spreyle bayılttıktan sonra para ve değerli eşyaları gasp ederek hemen oradan uzaklaşıyorlar. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bu konuyla alakalı yüzlerce şikayetin kendilerine iletildiği belirtildi.

Gündem 14.03.2020 - 20:12 14.03.2020 - 20:12

Sosyal medyada ve WhatsApp gruplarında bugün koronavirüsle bağlantılı bir uyarı paylaşılmaya başlandı.

Paylaşımın sebebi koronadan korunmak için bir yöntem falan değil.Korona salgınını kendilerine yeni iş kapısı yapan hırsızlara ilişkin uyarı.

Bu konuyla alakalı olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da Twitter hesabından bir mesaj paylaştı

Koronavirüs salgınıyla ilgili test yaptıklarını ileri süren bazı kişilerin yaşlı ve yalnız kişileri hedef alarak soyduğuna ilişkin şikayetlere ilişkin paylaşım şöyle:

"10 dakika önce kapı çaldı ve kimsiniz diye sorduğumda, Sağlık Bakanlığı’ndan tarama yapmak için geldiklerini söylediler. Ne taraması dedim ve Corona için dediler. Bende istemiyorum dedim kapattım kapıyı. Ardından Sağlık Bakanlığı’nı aradım (184 SABİM) ve böyle bir hizmetleri var mı diye sordum. Telefon numaramı aldılar ve bakanlıktan dönüş yapılacağını söylediler. Dönüş yaptılar ve sabahtan beri 100’ün üzerinde ihbar aldıklarını ve hırsızların ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soyduklarını söyledi ilgili kişi. Dikkat edelim lütfen."

Sağlık Bakanlığı'nın korona ya da başka bir hastalık için kapı kapı test yapması gibi bir durum söz konusu değil. Eğer kapınıza bunu ileri sürerek gelen kişiler olursa önce kimlik göstermesini isteyin, sonra da polisi arayın... 

Yorumlar