Koronavirüse yakalandıysanız 1400 dolar ödül

Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'de virüsle mücadele kapsamında yeni uygulamalar yürürlüğe girdi. Çin'in Hubey eyaletine bağlı Qianjiang kentinde koronavirüse yakalandığını kanıtlayan kişiye 1400 dolar para ödülü verilecek.

Gündem 27.02.2020 - 12:34 27.02.2020 - 12:34

Corona (Korona) Virüsü Nedir?

Corona (Korona) virüsü hayvanlar arasında yaygın olan büyük bir virüs grubudur. Nadir durumlarda, bilim insanlarının zoonotik olarak adlandırdığı durumdur, yani hayvanlardan insanlara bulaşabilirler.

Novel Coronavirüs / Covid-19 (Koronavirüs)  Nedir?

Novel Coronavirüs (CoV) daha önce insanlarda tanımlanmamış yeni bir Corona / Covid-19 (Korona) virüs türüdür.

Koronavirüse yakalandıysanız 1400 dolar ödül

Yeni tip koronavirüsün ortaya çıkmasından bu yana Çin'de ilk kez ölüm ve vaka sayısında düşüş yaşanıyor. Çin'de virüsle mücadele için bazı bölgeler farklı önlemlere başvuruyor. Çin'in Hubey eyaletine bağlı bir milyon kişinin yaşadığı Qianjiang kentinde koronavirüsüne yakalandığını ve hastaneye başvurarak bunu kanıtlayan kişiye 1400 dolar para ödülü verilecek.

ÖDÜL VERİLECEK

Qianjiang kentinde şimdiye kadar 197 koronavirüs vakasına rastlandı, kent yetkilileri virüsün yayılmasını önlemek için para ödülü gibi yöntemlere başvuruyor. Çin'de Qianjiang kenti dışında bazı bölgelerde corona virüsü ile mücadele için "para ödülü" yöntemine başvuruluyor. Yeni tip Corona virüsünün merkezi olan Hubey bölgesinde şimdiye kadar 65 bin vakaya rastlandı ve 2 bin 600 ölüm yaşandı. Dünya çapında ise yeni tip koronavirüs vakası 80 bini aşarken, 2 bin 800'den fazla insan yaşamını yitirdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@