Ankara'da yaşanan olayda, tacize uğradıkları öne sürülen 2 kız çocuğuna yardım etmek isteyen Haydarcan Kılıçdoğan, bıçaklanarak öldürüldü.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?

28 yaşındaki Kılıçdoğan, kafede doğum gününü kutlayan 12 ve 13 yaşlarındaki iki kız çocuğunun yardım istemesi üzerine Mert T. ile Yunus H'ye uyarılarda bulundu.

Çıkan tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Kılıçdoğan 17 yaşlarındaki iki şüpheli tarafından 6 yerinden bıçaklandı. 

Çağrılan ambulansla Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Haydarcan Kılıçdoğan, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Olayın ardından yakalanıp gözaltına alınan Mert T. ile Yunus H. emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

KALBİNE VE BÖBREĞİNE BIÇAK DARBESİ ALDI

Haydarcan Kılıçdoğan'ın çocukluk arkadaşı Kadir Güreşir, "Arkadaşım evine doğru giderken 2 tane kız çocuğu kafede doğum günlerini kutlarken yanına gelip, sarkıntıya uğradıklarını söyleyerek yardım istiyor. Arkadaşım 'ayıp değil mi, niye böyle yapıyorsunuz' derken 2 kişi bıçakla saldırmaya başlıyorlar" dedi.

Zanlıların olay sonrası kaçtığını söyleyen Güreşir, "Kalbine ve böbreğine aldığı bıçak darbesi ile yere yığılıp kalıyor. Hastanede bu sabah hayatını kaybediyor. Yani tacizcileri engellemek isterken, tacizci kurbanı oluyor" diye konuştu.