Kulisler çalkalanıyor! İmamoğlu'nu sahaya sürecekler

Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında kulislerden edindiği bilgiyi paylaştı. Selvi 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun aday olacağını ima etti.

Gündem 20.12.2019 - 10:13 20.12.2019 - 10:13

Abdulkadir Selvi, Hürriyet gazetesindeki bugünkü köşesinde 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili bomba kulis bilgisini paylaştı. Konuyla ilgili fazla detay vermeyen Selvi, İmamoğlu’nun adaylığının söz konusu olduğunu ima etti.

İşte Selvi’nin yazısından o bölüm;

"İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni partilerle ilgili olarak “Benden 20 milletvekili isterlerse veririm” demişti. Akşener’in bunu iktidarın bir erken seçim hesabına dönük olarak söylediğini yazmıştım. Daha doğrusu yeni partiler doğmadan onları boğmak için baskın seçime gitmesi. Bu tür senaryoların merkezinde yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise tam aksine, erken seçime karşı çıktı. “Bizim seçimimiz 2023 Haziran’dır. Bizim bundan sapmamız söz konusu değildir” dedi. Bir anlamda ters köşe yaptı. Akşener’in önerisi Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na soruldu. Davutoğlu, “Sayın Akşener bir zaruret halinden bahsetmiş. İhtiyaç olacağını düşünmüyorum” karşılığını verdi.

İYİ Parti cephesini araştırdım. Akşener, bu açıklamayı siyasi beklenti üzerine yapmamış. Yeni partilerin seçime girmesinin önüne bir engel çıkarılırsa onlara destek anlamında söylemiş. Akşener de bir baskın seçim olacağını düşünmüyormuş. Ama seçimlerin 2023’te yapılacağına da ihtimal vermiyormuş. İktidarın 2021’in ikinci yarısından itibaren her an seçime gidebileceği düşüncesindeymiş.

Erken seçimi tartışıyoruz da asıl önemli olan Cumhurbaşkanı adaylığı konusunu niye tartışmıyoruz? 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dönük bomba kulislerim var. Ama hemen şimdi 

değil. Sadece şunu söyleyebilirim: Ekrem İmamoğlu, aman dikkat..."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@